5 Травня 2022
Вшанування Днів пам‘яті та примирення та Перемоги над нацизмом

Сьогодні у Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну під гаслом «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!», відбувся тематичний захід–реквієм «Незламна країна», присвячений вшануванню Днів пам’яті та примирення та Перемоги над нацизмом (керівник: викладач–методист Галина Андросова).

Ці дати Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії Росії проти нашої держави, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово–політичного керівництва Російської Федерації.

Мета проведення заходу:

📍розкрити сутність війни як лиха, що руйнує держави та долі звичайних людей;

📍розкрити внесок українського народу в перемогу над нацизмом;

📍висвітлити реальні людські та матеріальні втрати України в результаті Другої світової та російсько–української воєн;

📍сформувати й розвинути у студентів інформаційні, творчі, аксіологічні й інтерактивні вміння; навички критичного мислення.

У своїх доповідях, творчих роботах та відеопрезентаціях студенти спиралися на європейські підходи до меморіалізації Другої світової війни, акцентували увагу на сучасних посилах, які важливі для розуміння її подій, героїв і жертв. Студенти групи 1сп-182 (М. Будей, І. Паламарюк, Я. Остафійчук, М. Шешуряк) розповіли про легендарних українців: найрезультативнішого снайпера Другої світової війни – Людмилу Павличенко, тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба, головного команданта УПА Романа Шухевича, генерала–українця Кузьму Дерев’янка, який поставив свій підпис від імені Радянського Союзу під Актом капітуляції Японії – фіналу Другої світової війни.

У виступах студенти підкреслили:

📌українці здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні;

📌єдиним справді українським політичним суб’єктом у роки Другої світової війни був визвольний рух та одна з його організації – УПА.

У відеоісторіях, презентаціях студенти групи 1-071 А. Берник, Х. Іфтімічук, К. Топоркова наголосили, що жодна країна не може претендувати на визнання виняткової ролі у перемозі над нацизмом. Перемога – плід зусиль сотень народів. Неприпустимими є спроби путінської росії, прикриваючись моральним авторитетом переможця у Другій світовій війні посягати на незалежність і територіальну цілісність України, чинити проти її громадян геноцид.

Студентка гр. 1сп-182 Н.Онуфрійчук згадала про самопожертву і подвиг двох випускників нашого навчального закладу – загиблих Героїв російсько–української війни, Вадима Ситнікова і Станіслава Стрельцова. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв і жертв Другої світової і російсько–української воєн.

Тематичний захід сприяв формуванню у студентів почуття патріотизму, моральної культури, розвитку здатності відчувати і співпереживати.

Історія Другої світової війни нас вчить: український народ перемагає тоді, коли ми єдині, коли ми захищаємо те, що нам дороге. Коли ми разом, коли ми відчуваємо, що справедливість на нашому боці, тоді ми непереможні. Перемога у цій війні означає для нас вільне життя у своєму власному домі за власними правилами.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38