24 Квітня 2024
Зберігаймо писанку для себе й наступних поколінь

Писанкарство – один із найдавніших видів народного декоративно–прикладного мистецтва, в якому відобразились усі грані життя українців – наші історія, ужитковість, звичаї, вірування, естетичні уявлення, бачення світу, мрії.

Писанки як шедеври мініатюрного живопису свідчать про мистецький геній українського етносу, що формувався з дохристиянських часів.

🎓 Щороку напередодні Великодня у Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну проходять майстеркласи з писанкарства, щоб познайомити, наблизити і занурити у це сакральне мистецтво наших студентів та педагогів. Щороку всі бажаючі беруть до рук писачка і творять свій світ, відтворений у писанці. Цьогоріч майстер-класи проходили два дні поспіль: 23 і 24 квітня. Десятки неповторних писанок вийшли з-під писачків учасників-початківців. У когось взори виходили досконаліше, у когось складалось не одразу, проте безцінні знання, навички, значущість традиції та захоплюючі емоції отримали всі без винятку.

🌀З мистецтвом творення писанок знайомила майстриня Галина Крояло, методистка коледжу, за плечима якої багаторічний досвід відданості улюбленій справі.

🙌 Зберігаймо писанку для себе й наступних поколінь. Може, за допомогою символів прочитають вони історію нашого роду й народу.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38