21 Травня 2022
Європа – наш спільний дім

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи. Нині для українців цей день набув особливого значення, адже нашу країну та Європейський Союз єднають не лише спільні цінності, історія та культура. Наразі, країни ЄС, стали для українців близькими друзями, помічниками та тимчасовою домівкою мільйонам українців, які зазнали горя від російської агресії.

🇪🇺 Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи. Українці тепер – приклад мужності, незламності, героїзму та єдності.

👥 День Європи цьогоріч припадає на 21 травня, і вже вдвадцяте відзначається в Україні. Традиційно у переддень Дня Європи відбуваються навчально–пізнавальні заходи в студентських аудиторіях. Цими днями викладач історії України Ірина Добржанська провела для студентів першого–другого курсу онлайн–захід – історичну подорож на тему: «Європа наш спільний дім – Крокуємо до Європи».

📌Серед студентів був проведений конкурс на кращу доповідь. Теми доповідей: «Роль Європейського Союзу для України», «Історія відносин ЄС і України», «Україна і НАТО», «Що для вас європейські цінності».

Кращими слід відмітити доповіді студентів: Чаглій Анастасії, Фоглінської Любові, Вівчарюк Любові, Судас Катерини, Григор’євої Карини, Ріткевич Аліни, Гоменюк Карини, Фесик Ангеліни, Тимофій Юлії, Іліки Ангеліни, Альохіної Марії, Топоркової Анастасії, Гоменюк Вікторії, Федорцової Дарини, Кость Емануєли, Крупчак Маргарити, Василашко Олександри, Марчук Катерини, Злої Іванки.

ℹ️ Викладач розповіла студентам цікаві факти про створення ЄС. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще «Днем Шумана». Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

🔹Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Щорічне відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. 

Наприкінці заходу звучала музика Державного Гімну України та Гімну Європи.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38