6 Червня 2021
Відбувся дизайн-проєкт до 30-ої річниці Незалежності України

Відгомонів мистецький проєкт, залишивши по собі гарні спогади. Тепер і ми хочемо написати про день, який зібрав усіх, хто потребував чогось такого живого, справжнього, емоційного і натхненного! Це був той момент, коли студенти і викладачі Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну об’єднались у дизайн–проєкті, засвідчивши прагнення до духовного єднання, збереження найкращих традицій і звичаїв українського народу.

2 червня у Центрі культури «Вернісаж» відбулась презентація дизайн–проєкту «Мистецтво народжених вільними» до 30–ої річниці Незалежності України. В рамках дизайн–проєкту реалізовано відкриття виставки студентських робіт декоративно–прикладного мистецтва, зокрема художнього ткацтва, вишивки, бісероплетіння та інших творчих напрацювань, виконаних в різноманітних напрямках та техніках. Дійство розпочалась перформансом «Народжені вільними» від Андріани Шпортан та Анни Тодерян, які зробили спробу за допомогою малюнку відтворити історію України, її боротьбу за Незалежність. Усі присутні могли насолодитися цим мистецтвом у приємній дружній атмосфері. Під час відкриття виставки відбувся показ дизайнерських колекцій одягу. Глядачі мали можливість побачити у презентованих виробах квінтесенцію українських традиційних технік декорування та сучасності стилів.
 
🔵 Першою було представлено колекцію «Незалежні», яку виготовили студенти–дипломники Марія Ожга, Олександра Лясота, Сюзанна Рибчак, Анастасія Басюк, Марина Процкова, Анастасія Озерянська, Ольга Токарюк і Тетяна Худоярова під керівництвом Лілії Навольської та Тетяни Яворської, яка поєднала в собі старообрядовий український дух, ті часи коли текстиль ткався на домашніх верстатах, а орнамент читався як книга символів і значень. У виробах колекції продемонстровано досконале поєднання стилю етно та сучасних покроїв чоловічого, жіночого, дитячого одягу з сучасних тканин і ткацьких полотен, виготовлених на ручному ткацькому верстаті.
 
🔵 Коллекція «Gerdan», яку створили Тетяна Гречак, Сабріна Жиряда, Тетяна Кусяк, Марія Ожга, Тетяна Худоярова та Олександра Чорна в процесі курсового проектування (керівник Тетяна Червінська) є відображенням багатовікової любові буковинок до однойменних прикрас. Пишні квіткові мотиви, вигадливі стилізовані композиції і яскраве різнобарв’я звиваючись, застигли у техніках сrazy wool і сухого валяння вовни, а доповненням до сучасних моделей одягу стали гердани, виготовлені викладачкою коледжу Наталією Юрценюк.
 
🔵 Неймовірне поєднання жіночності та ніжності в колекції «Плетіння Долі» представили студенти Іуліана Нагірна, Христина Губерська, Тетяна Максимюк, Юлія Статкевич під керівництвом Тетяни Хмельницької. На основі стародавніх українських технік декоративно-прикладного мистецтва дівчата створили ілюзію невагомості і легкості, виконавши елегантні буфи на сорочках і декорувавши вироби плетеними шкіряними деталями.
 
🔵 Натхненні красою української культури та традиціями декорування одягу Олександра Єднакова, Катерина Гавка, Аліна Бомба, Микола Дабика, Валентина Снігуряк та Аліна Бойчук в колекції «Поринаючи в минуле» (керівник Анна Молофій) відтворили геометричний орнамент вишивки в техніці макраме. Презентована колекція це не просто «про одяг», а про цінності та пам’ять, значення родинних зв‘язків та традицій.
 
🔵 Орнаменти витинанки, вигадливість переплетень і малюнків, які неможливо сплутати ні з чим іншим, презентували в колекції «ГарнаЯ» автори та виконавці Тетяна Гречак, Сабріна Жиряда, Тетяна Кусяк, Марія Никоряк, Тетяна Собко, Олександра Чорна. Під керівництвом Тетяни Червінської студентки зуміли втілити багатство орнаментів витинанки в стилізованому крої традиційних сорочок, ефектно підкреслених контрастними шкіряними елементами, дивуючи глядачів унікальністю українського «мережива».
 
Юлія Семенюк, ведуча заходу, налаштовувала глядачів на перегляд колекцій одягу, злегка розкриваючи концепції колекцій та джерела натхнення їх авторів.
 
Виставка настільки захопила увагу, що жоден з гостей не залишився байдужим. Глядачі цікаво спостерігали, як молодь передає власне світобачення за допомогою творчості, адже кожна з робіт неповторна. Ознайомитися з доробком талановитої молоді в стінах Центру культури «Вернісаж» можна буде до 11 червня.
 
Наостанок хочемо відзначити тих, без кого цей проєкт не відбувся би: заступників директора Аллу Гапей та Лілію Навольську; викладачів циклових комісій «Моделювання та конструювання одягу» та «Загальнотехнічних дисциплін і технологій»; учасників студентського модельного агентства «Рута»; звукорежисера Сергія Янушевського; людину, очима якої глядачі побачать відео проєкту, – Надію Фоглінську. Вдячність і гордість за кожен день, коли ми разом!
 
 


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38