10 Квітня 2024
Сучасні тенденції навчання хімії

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася Х Міжнародна конференція «Сучасні тенденції навчання хімії». У заході взяли участь понад 200 освітян зі 100 освітніх і наукових установ України, Польщі, Італії, Швейцарії та Канади. Конференцію підтримало Міністерство освіти і науки України.

👥Представники різних міст України та закордонні фахівці обмінювались досвідом навчання хімії та природничих дисциплін у школах і закладах позашкільної освіти, підготовки вчителів природничих предметів у ЗВО, формування інтересу до вивчення хімії, дослідницької складової роботи вчителя хімії, новацій у хімічній освіті. Учасники дискутували про формування інтересу до хімії через емоційне залучення та контекстне навчання, можливості використання 3D-моделювання та 3D-друку під час вивчення хімії, проблеми й перспективи олімпіадного руху з хімії в Україні, мобільне навчання та інноваційні технології в умовах дистанційного та змішаного навчання, акмеологічний підхід під час викладання хіміко-біологічних дисциплін. Особливу увагу надали питанням викладання хімії в умовах воєнного стану та врахуванню психоемоційного стану здобувачів освіти, зокрема з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Також багато доповідей стосувалися сучасних тенденцій навчання хімії у закладах вищої та фахової передвищої освіти.

ℹ️ Участь у міжнародному форумі взяла й викладач хімії, біології і екології Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну Божена Буркут з доповіддю на тему: «Мобільне навчання та використання інноваційних технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання на заняттях з хімії», в якій поділилась власним досвідом роботи та акцентувала увагу на тому, що використання комп’ютерних та інформаційних технологій при вивченні хімії відкриває широкі можливості для створення та використання складного наочно–демонстраційного супроводу на занятті або при виконанні практичної роботи. Такий підхід розвиває ініціативу і сприяє підвищенню інтересу студентів до досліджуваного предмета. Електронне навчання, яке включає в себе також і мобільне навчання, може бути суттєвим доповненням до традиційного. То ж використання цих технологій у поєднанні з традиційними формами важливе для забезпечення освітнього процесу в дистанційній та змішаній формах з використанням інтерактивних завдань тощо.

За підсумками Х Міжнародної конференції «Сучасні тенденції навчання хімії» викладач–методист Божена Буркут отримала сертифікат учасника.

🗓️Тези доповідей конференції оприлюднені на сайті https://chem.lnu.edu.ua/ у вільному доступі. Дещо пізніше, буде надрукований збірник тез конференції. Репортаж про конференцію розміщено також на сайті: https://mon.gov.ua/ua/news/


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38