12 Жовтня 2020
Схиляємо голови перед мужністю Героїв

Вже традиційно 14 жовтня – в день відзначення двох пов’язаних між собою свят – Покрову Пресвятої Богородиці і День українського козацтва українці відзначають День захисника України – свято сміливості, мужності та героїзму. Ці знаменні для нашого народу дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь та увібрали в себе багаті й славні козацькі традиції, уособлюють мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі упродовж всієї багатовікової української історії.

Цією публікацією ми починаємо серію розповідей про заходи, які відбулися в Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну з метою вшанування пам’яті захисників України.

Протягом вересня–жовтня 2020 року викладачами циклової комісії соціально–гуманітарних дисциплін Галиною Андросовою та Іриною Добржанською проведено цикл тематичних заходів до Дня українського козацтва та Дня вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Студентська молодь переглянула і обговорила матеріали відеопроекту «Історія жінок, які загинули за Україну», започаткованого Жіночим ветеранським рухом за підтримки Українського інституту національної пам’яті. Це – зворушливі мініфільми, в яких кожен розповідає історію жінки з двох сторін – яка вона була у мирному житті та у військовій професії. Ролики важко дивитись без сліз. Та ініціаторки проєкту запевняють, що насамперед хочуть, аби смерть жінок сприймалася не із жалем, а з шаною та повагою до подвигу, із вдячністю за захист. Для студентів першого і другого курсів проведено семінарські та практичні заняття «Українська Національно-визвольна війна 1648–1676 р.», «Українські Січові Стрільці – перше національне військо», історичну вікторину «Козацькими стежками», години історичної пам’яті «Зростаємо патріотами землі, що Україною зветься». В ході цих заходів студенти продемонстрували відеопрезентації, доповіді, присвячені героям Січових Стрільців, партизанського руху, УПА, бойових дій на сході України. Цікавими і змістовнимим були творчі роботи студентів Вікторії Зварко, Аліни Романюк, Марії Фірчук, Ольги Цибульської (група 2–071), Ольги Губки, Єлизавети Зеленської, Світлани Браткевич (група 2–182А). Молодь зі словами вдячності та хвилиною мовчання схилили голови перед мужністю Героїв, низько вклонилася кожному Воїну, який захищав нашу землю.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38

facebook rss