Щороку, у третю суботу травня Україна відзначає день Європи. Це свято Європейського Союзу, що відзначається з подачі міністра закордонних справ Франції Робера Шумана, який 9 травня 1950 року звернувся до лідерів європейських країн з пропозицією почати процес об’єднання Європи.
Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: свободу слова, демократію, незалежність, рівність, економічне процвітання.
🇺🇦В Україні свято відзначають з 2003 року згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України з європейської інтеграції».
З метою розширення знань студентів з питань європейської інтеграції, отримання нової інформації щодо сучасних тенденцій розвитку Європи в академічних групах першого курсу під керівництво викладача–методиста Галини Андросової відбулися тематичні заходи в рамках тижня Європи.
🇪🇺Під час онлайн-турніру: «Крокуємо до Європи» переможці конкурсу відео-презентацій академічної групи 1–071 студентки А. Берник, К. Топоркова, Х. Іфтімічук: здійснили віртуальну подорож: відвідали Великобританію, Італію, Німеччину, Польщу, Францію, Чехію, Румунію. Вони розкрили найцікавіші історичні та культурні місця країн Європи, познайомили її з видатними пам’ятками архітектури, мистецтва, культури та природи. Представлені роботи не тільки запрошують у віртуальну подорож, а й пропонують студентам перевірити свої знання.
🤔Ерудицію, кмітливість мали змогу продемонструвати студенти цієї групи С. Пурич, О. Мельник, які впевнено відповідали на запитання конкурсів турніру: «Впізнай країну», «Асоціативний ряд, «Хто є хто?», «Європейські традиції» та ін.
📍Віртуальна історична подорож «Європейська політика сусідства: ЄС-Україна», підготовлена студентками академічної групи 1сп-182 М. Андрусенко, О. Томюк, В. Чоботару, О. Яцько дозволила молоді ознайомитися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами, які в нього входять та традиціями відзначення дня Європи в Україні. Вони наголосили, що Україна – це частина Європи, яку в боротьбі за незалежність підтримують європейські країни і світ.
🔹Під час пізнавальної гри та колективного конструювання на тему: «Європа починається з мене. Що це означає?» студентська молодь розмірковувала, який внесок вона може внести у розвиток нашої держави, щоб піднести її до рівня найрозвинутішої країни Європи.
Жваве обговорення викликала творча робота А. Мікічук, яка зараз перебуває в Італії. Вона розповіла про Мілан та міланців, велику солідарність італійців з Україною, свою тугу за Батьківщиною.
🔸В ході заходів студенська молодь відзначила: Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та відстоювати свободу. Саме тому в російсько-українській війні на нашому боці Європа та весь світ. Перемога України є головною перешкодою для путінської росії і запорукою вільного розвитку держав і народів Європи.