18 Листопада 2020
День Гідності і Свободи – крок у Європу

Напередодні сьомої річниці початку Євромайдану та Революції Гідності викладачами історії України Іриною Добржанською і Галиною Андросовою для студентів другого курсу Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну проведена тематична онлайн зустріч на тему: «День Гідності і Свободи – крок у Європу». Говорили про причину та значення Євромайдану та Революції Гідності для українського суспільства та історії України зокрема.

Без сумніву, Революція Гідності залишила глибокий, визначальний і незабутній слід в історії. Не в прийнятих документах – папір все стерпить, не в прізвищах лідерів – вони змінювалися і будуть змінюватися. Її ідеали, надії й рішення разюче змінили нашу ментальність, розпочали і продовжують формувати нашу нову політичну ідентичність.

Довідка: 21 листопада Уряд Азарова оприлюднив рішення щодо призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Ця Угода готувалася з 1998 року, її повинні були підписати на Вільнюському саміті 28 листопада. Проте, після таємної зустрічі Путіна та Януковича у Сочі, українська влада відмовилась від підписання. Підняти людей на акції протесту допомогли соціальні мережі і незабаром на Майдані Незалежності зібралося близько 1,5 тис. осіб. Наступного дня на мітингу в Києві зібралося вже близько 5 тис. осіб. І саме тоді пролунало гасло «Україна – це Європа!». Подібні акції пройшли у Львові, Вінниці, Одесі, Миколаєві, Донецьку, Сумах, Харкові, Чернівцях та майже в кожному іншому обласному центрі України. На Майдані у Києві зібрався найбільший мітинг опозиції, за різними оцінками туди прийшли від 60 до 150 тисяч чоловік. Українські студенти, що стали активними учасниками Євромайдану, організували «живий євроланцюг» між Києвом та Перемишлем. Але події пов’язані із жорстоким побиття студентів на київському Майдані приголомшило не тільки українців, але й світову спільноту. Події 30 листопада стали переломним моментом в українських протестах кінця 2013 року, змістивши акцент протестів із проєвропейського на антиурядовий, а також додавши їм масовості та рішучості.

З проникливою чутливістю та патріотизмом студентами було підготовлено змістовні презентації на цю тематику. Кращими з них були доповіді: Семенко Анастасії, Гакман Софії, Холеван Вікторії, Ясиновської Тетяни, Сірик Анастасії, Домніценої Анни. У своїх презентаціях студенти намагались відтворити пережиті події на Майдані від 21 листопада 2013 року.

 


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38