6 Грудня 2022
ЗСУ: мужність та відвага крізь віки

День Збройних Сил України завжди відзначався з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. Дата свята була приурочена до дня прийняття Закону України «Про Збройні Сили України» 6 грудня 1991 року і однієї із славетних сторінок української армії – Першого зимового походу Дієвої армії УНР.

З нагоди свята в академічних групах першого курсу Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну викладач–методист історії України Галина Андросова провела години мужності. Метою їх проведення є формування патріотично зрілої особистості; розширення і поглиблення національно–громадянських і військово–патріотичних уявлень і знань молоді.
В презентаціях, рефератах, творчих роботах студенти Мислик С., Нікіта К., Ростоцька А., Стругар А., Шевчук М., Бурла М., Генцар М., Даведян В., Качула Д., Крицул К., Пирог В., Прокоп’юк К., Флоря В., Кучурян Е. особливу увагу приділили питанням тяглості українських військових традицій від давнини до сьогодення, вшанування бойового подвигу, звитяги громадян, які присвятили життя служінню українському народу, збереження та розвитку національних військових традицій, популяризації серед молоді військової справи. Вони зазначили, що за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена. Впродовж десятиліть відбувалися масові скорочення військовослужбовців. Крім внутрішніх чинників додалися й зовнішні: Україні довелося долати тиск Москви, яка всіляко противилася створенню дієздатних сил в нашій країні. Переламним моментом в історії сучасної української армії стали події 2013–2014 років, революція Гідності, окупація Криму та частини сходу України. І попри втрати, шалений тиск і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність Батьківщини й захистити народ від агресора. Україна оголосила про свої наміри вступити в НАТО. Під час заходів студенти переглянули виставку малюнків, найкращих есе та творів, присвячених ЗСУ.
Молодь цінує надлюдські зусилля, які військовослужбовці ЗСУ та Сил оборони докладають для Перемоги над російськими загарбниками. Студенти із вдячністю згадали випускників коледжу – захисників, що тримають на своїх плечах незалежність України; вшанували пам’ять загиблих Героїв російсько-української війни Вадима Ситнікова та Станіслава Стрельцова.
ЗСУ – це меч і щит України, наша опора і захист, один із основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38