«Жити щасливо і жити в злагоді з природою – одне й те саме» (Луцій Сенека)
Щорічно студенти першого–другого курсів Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну традиційно долучаються до заходів в рамках обласної кампанії «За чисте довкілля». Сьогодні під керівництвом викладача хімії, біології та екології Божени Буркут вони взяли участь в екологічному івенті з елементами квізу на тему: «Стежками чистого довкілля». Під час заходу, зокрема, юними науковцями було презентовано матеріали власних досліджень екологічних проблем нашого краю та шляхів їх вирішення у вигляді ілюстрованих повідомлень про найактуальніші екологічні питання місцевості, де вони проживають, і міні–фотовиставки «Врятуймо природу рідного краю».
Мета екологічного заходу – поліпшення стану навколишнього середовища, вироблення дбайливого та гармонійного ставлення студентів до природи, поширення екологічних знань для підвищення рівня екологічної свідомості студентської молоді та всіх українців, збереження довкілля. Головними завданнями є акцентування уваги на критичному стані навколишнього середовища в країні та виховання екологічного мислення, відповідального ставлення до навколишнього середовища, підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
Екологічний івент розпочався з вітального звернення до студентів заступника директора коледжу з виховної роботи Вікторії Лаготюк та голови циклової комісії природничо–математичних дисциплін Галини Волошин. Після чого, викладачем–методистом Боженою Буркут представлено огляд найактуальніших екологічних проблем України та основ екологічної свідомості студентів в контексті відповідних проблем сучасності, про нашу відповідальність та внесок у збереження довкілля і здоров’я майбутніх поколінь у своїй доповіді на тему: «Екологічні проблеми та екоцентрична свідомість».
Під час екологічного івенту презентували результати своїх досліджень студенти коледжу: Яніна Аліса (група 1-071), Наконечна Анастасія (група 1-072), Мізюк Ольга (група 1-182Б), Михалевська Анастасія (група 2-182 А), Унгурян Наталя, Дмитрішен Світлана, Варенька Юліана, Гажук Яна (група 2-182Б). Вони поділилися з присутніми інформацією про наявні екологічні проблеми сьогодення місцевого значення та нашого регіону загалом, обмінялися думками щодо можливості дій, якими можна запобігти невтішним наслідкам цих проблем та продемонстрували це у своїх роботах та повідомленнях. Також присутні побували на онлайн екскурсії у «Місті нуль відходів», поглибивши свою обізнаність про раціональне використання природних ресурсів: сортування та переробка (рециклінг) сміття, повторне використання вживаних речей, мінімізація використання пластику, використання багаторазових торбинок та посуду, упаковки, яка переробляється, роботу тароматів, особисту відповідальність кожного за свої відходи. Відкрили для себе нові маршрути екологічного туризму та «прогулялися» мальовничими екологічними стежками найпопулярніших об’єктів «зеленого туризму» України, ознайомились з основними правилами поводження під час екскурсій в межах природоохоронних територій. А ще, студенти поділилися інформацією про місця для екологічного туризму нашого краю, поблизу яких вони проживають та відвідували їх. Із задоволенням та захопленням учасники заходу перевірили свої знання про птахів України у грі «Екоерудит», пройшовши онлайн тестові завдання.
На завершення екологічного івенту присутніми було зроблено спільні висновки щодо можливості наших дій, які б могли в результаті допомогти у нашому надважливому завданні: порятунку і збереженні спільного дому – планети Земля. Також відбулось обговорення студентами теми про шляхи реалізації екологічних заходів та поширення студентами у соціальних мережах інформації про належне ставлення до довкілля.
Сьогодні проблема збереження природних ресурсів та й життя загалом стоїть особливо гостро. Незворотні зміни клімату, природні катаклізми – це саме те, що змушує людство постати перед вибором: або ми змінимо своє ставлення до природи, або усе живе перестане існувати. Тому нам потрібно ще раз проаналізувати своє ставлення до навколишнього середовища і замислитися над власним внеском. А зробити кожен може багато, і для цього достатньо лише маленьких кроків: свідоме споживання води, сортування сміття, економія електроенергії, відмова від поліетиленових пакетів й пластикових пляшок тощо. Отже, задумуючись над екологічними проблемами світу, перш за все треба дбати про чистоту тієї території, де ми проживаємо. Адже чисте довкілля – наше здоров’я, а отже – наша мета.
Ми всі добре знаємо як поводитись так, щоб не зашкодити природі. І якщо ми не будемо байдужими до проблем довкілля і почнемо дотримуватись вище наведених пропозицій, можна сподіватися, що будуть чистими кожна вулиця, місто, село, загалом країна, а люди будуть у злагоді з природою. Лише спільними зусиллями всього людства ми зможемо досягти позитивних результатів і здоров’я наступних поколінь!