22 Лютого 2018
Відбувся обласний етап олімпіади з української мови

Cьогодні у Чернівецькому коледжі дизайну та економіки відбувся II (обласний) етап VIII Всеукраїнської олімпіади з української мови. Організатором проведення заходу стала Рада директорів закладів вищої освіти Чернівецької області, які здійснюють підготовку молодшого спеціаліста. У конкурсних випробуваннях свої знання продемонстрували учасники з 17 коледжів і технікумів Буковини – шанувальники рідної мови. Цей творчий конкурс є одним із найпрестижніших, бо це не тільки випробування сил, вмінь і навичок, але й особлива атмосфера змагання інтелекту, вияв творчих здібностей, чудова нагода продемонструвати високий рівень знань рідної мови.

Урочисте відкриття олімпіади розпочалося з дикламування поезії Володимира Сосюри «О мова моя!» у виконанні студентів Анастасії Беженар і Христини Губерської. Захоплююче враження на гостей справила виготовлена за етнічними мотивами українського історичного костюму колекція дипломних виробів «На дві душі», яка у 2017 році здобула перемогу в XVII Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів одягу «Печерські каштани» (м. Київ). Літературним підгрунтям для створення колекції є поема Ліни Костенко «Маруся Чурай».

З вітальним словом до гостей і учасників змагання звернулася директор коледжу Алла Гапей. Алла Василівна зазначила, що сучасна молода людина не лише повинна вдосконалювати знання з рідної мови, але й вивчати інші мови, щоб розширювати власний інтелектуальний потенціал і бути конкурентноспроможною.

Завершилася церемонія відкриття вітальним словом Бабич Надії Денисівни – голови журі, професора кафедри історії та культури української мови філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Надія Денисівна зазначила, що у сьогоднішньому святі знань беруть участь найкращі студенти коледжів й технікумів, і побажала їм успіху.

Під час виконання студентами олімпіадних завдань відбулася нарада викладачів української філології з питань підготовки та проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Підсумки Олімпіади будуть оприлюднені по завершенню роботи журі.

no images were found


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38