19 Квітня 2024
Як віднайти інформацію в архіві про своїх предків і створити родинне дерево

Вчора у читальній залі Державного архіву Чернівецької області відбулося виїзне засідання історико–краєзнавчого гуртка «Дивопошук» Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, з нагоди п’ятої річниці від дня створення.

Тема засідання була надзвичайно актуальною та цікавою «Як віднайти інформацію в архіві про своїх предків і створити родинне дерево».

Розпочалося засідання зі вступного слова директора архіву Миколи Рубанця. Микола Васильович у формі історичного екскурсу розповів присутнім про сімейні традиції та взаємовідносини на основі цінностей українського народу.

Далі до слова були запрошені працівники архіву, які продемонстрували студентській молоді архівні справи, в яких зберігається інформація про предків. Це – насамперед метричні книги (реєстри записів про народження, одруження і смерть осіб), а також сповідні книги (списки селян, які приходили до храмів на сповідь) і переписи населення (списки жителів окремого населеного пункту).

Керівник гуртка, викладач–методист коледжу Микола Семенюк подякував директору та працівникам архіву за запрошення та можливість доторкнутися до історичних джерел Буковини. Микола Степанович розповів усім присутнім про те, що не так давно завершив дослідження власного генеалогічного дерева, завдяки віднайденим в архіві документам.

🎓Завершилося засідання обміном думками та підведенням підсумків. Зокрема усі присутні прийшли до висновків, що важливим є зберігати пам’ять про предків, краще знати історію свого роду та передати ці знання наступним поколінням.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38