23 Травня 2024
Участь у науково–практичних заходах

 Сьогодні на базі Чернівецького індустріального фахового коледжу відбулося онлайн засідання методичного об’єднання викладачів хімії, біології і екології закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області.

Засідання було проведено у формі обласної студентської науково-практичної конференції для студентів фахових коледжів «Хімія, біологія і екологія: сучасний стан, проблеми та перспективи» та методичного семінару «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях хімії, біології і екології як засіб формування ключових і предметних компетентностей студентів закладів фахової передвищої освіти» викладачів методичного об’єднання.

👥 Під час роботи конференції було заслухано доповіді та переглянуто електронні презентації, підготовані за результатами роботи студентів закладів фахової передвищої освіти. Серед учасників онлайн заходу була і першокурсниця Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну Карина Кострицька, яка презентувала власну дослідницьку науково-пошукову роботу на тему: «Хімія живого: можливість існування організмів» (науковий керівник: Божена Буркут). У доповіді студентка акцентувала увагу слухачів на тому, що хімічну природу мають надзвичайно важливі процеси, які істотно впливають на властивості навколишнього світу, способи і форми співіснування живого та неживого на планеті Земля. Доповідачка підкреслила, що знання хімії допомагає розібратися у взаємодіях речовин, зрозуміти причини протікання тих чи інших біологічних процесів. У своєму виступі юна дослідниця розглянула деякі аспекти хімічного складу живої матерії та хімічних перетворень в організмах, їх значення для людини та життєдіяльності організмів у біосфері.

На онлайн засіданні виступила і викладач хімії, біології і екології коледжу Божена Буркут з доповіддю «Інноваційне та мобільне навчання на заняттях хімії: екологічні аспекти». Викладачем було наголошено, що науково-технічний прогрес безперестанно просочується у повсякденне життя, а також, і в освітній процес. В доповіді зазначалось, що особливо ефективним під час вивчення хімії, біології і екології є використання інтерактивних методів та форм навчання, які дозволяють значно спростити сприйняття навчального матеріалу для здобувачів освіти. Ключовим меседжем виступу було те, що гострота екологічної ситуації зростає, а це, в свою чергу, вимагає формування у студентів екологічної культури особистості природо-центричного типу, зокрема і на заняттях хімії. У промові викладача-методиста продемонстровано аспекти застосування комп’ютерно-орієнтованих засобів, включаючи використання технологій мобільного навчання на заняттях хімії в процесі формування екологічної свідомості та культури студентів. Також Божена Буркут підкреслила, що хімічна освіта, включаючи екологічну компетентність і формування екоцентричної свідомості серед студентів дозволять ефективніше забезпечувати збереження природи для створення сталого майбутнього.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38

facebook rss