22 Січня 2021
Соборна Україна – від ідеї до сьогодення

За ініціативою голови циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Галини Андросової напередодні відзначення Дня Соборності студенти першого та другого курсів взяли участь у тематичних заходах, які заохотили їх до вивчення історії України, пізнання українських державотворчих традицій і діячів, що стали символом боротьби за незалежність.

В академічних групах 2–071, 2–182Б відбулися творчо-пошукові заняття: «Єднання заради незалежності», що передбачали роботу з історичними джерелами, насамперед, Універсалами Центральної Ради, Актом злуки УНР та ЗУНР, Декларацією про державний суверенітет України тощо. Це сприяло актуалізації серед молоді ідеї соборності та суверенності держави – головних передумов розвитку незалежної України.

Розвиток і формування різних видів і навичок, які є фундаментом формування громадянської, історичної та національної свідомості студентів продемонстрували підготовлені ними відеопрезентації та повідомлення на теми: «Історія української держави», «Політичні лідери УНР та ЗУНР». Під час проведення занять були використані вислови відомих людей, фрагменти документальних фільмів, прозвучали вірші про Україну.

Емоційно і змістовно було проведено обговорення з питань: «Від чого залежить доля України?», «Чи соборна нині Україна?».

Високий рівень творчого мислення і сформованість ключових компетентностей довели студенти: Костиняк Ангеліна, Фірчук Марія, Цибульська Ольга (академічна група 2–071), Гуцану Анастасія, Семенюк Юлія, Худа Дар’я (академічна група 2–182Б).

Студенти групи 1–182Б змагалися у вправності – хто швидше надасть правильні відповіді історичної вікторини: «Соборна, вільна, незалежна».

Цей тематичний захід активізував пізнавальний інтерес молоді до засадничих державотворних подій, сприяв розвитку їх практичного й соціального інтересу як умови всебічного розвитку особистості.

В основу концепції заходів закладено ідею тяглості та спадкоємності  державотворчих традицій України, формування у студентів активної громадянської позиції і почуття патріотизму.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38