21 Лютого 2023
Відбулася обласна олімпіада з української мови

Сьогодні, у Міжнародний день рідної мови, на базі Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну відбулася Обласна олімпіада з української мови, яка вкотре продемонструвала філологічний потенціал студентів фахових коледжів, щире розуміння безсмертного рядка Кобзаря: «Я на сторожі коло їх поставлю слово…».

Організатором олімпіади є Рада директорів закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області.
 
Проведення таких науково–освітніх заходів є особливо важливим в реаліях сьогодення, бо кожен із нас розуміє власну відповідальність за долю рідного слова, усвідомлює його націотворчу значущість, цінує подвиг тих, хто виборює наше право на життя як вільного та незалежного народу.
 
Учасниками обласної Олімпіади з української мови стали 17 студентів фахових коледжів області. Зокрема Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, Кіцманського та Хотинського фахових коледжів ЗВО «Подільський державний університет», Новоселицького медичного фахового коледжу, Педагогічного фахового коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Сторожинецького лісового коледжу, Чернівецької філії ВПНЗ Львівський медичний фаховий коледж «Монада», Чернівецького індустріального фахового коледжу, Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права, Чернівецького медичного фахового коледжу, Чернівецького політехнічного фахового коледжу, Чернівецького транспортного фахового коледжу, Чернівецького фахового коледжу бізнесу та харчових технологій, Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, Чернівецького юридичного фахового коледжу Національного університету «Одеська юридична академія», Фахового коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Фахового коледжу ПВНЗ «Буковинський університет».
 
Розпочався урочистий захід декламацією поезії, зворушливим співом, феєричним модним показом колекції одягу «Made in Ukraine».
 
Далі до слова була запрошена голова журі, доцент кафедри української літератури філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заступник декана, кандидат філологічних наук Лариса Маркуляк, яка наголосила на важливості спілкування мовою – як потужного чинника, що об’єднує суспільство, адже під час таких змагань утверджується увага до мови, формується повага до інших культур, але все це консолідується навколо української мови і через площину української літератури.
 
Після завершення урочистої частини на учасників олімпіади чекала напружена робота. Керівник методичного об’єднання викладачів української мови та літератури, викладач Коледжу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, кандидат філологічних наук Лариса Сивак пояснила присутнім студентам процедуру написання олімпіадних завдань.
 
Ефективним виявилось поєднання проведення Олімпіади та засідання обласного методичного об’єднання викладачів української філології на тему: «Викладання української мови та літератури в умовах воєнного стану: проблеми, виклики, шляхи розв’язання». Розпочалося засідання зі вступного слова керівника ОМО Лариси Сивак. Лариса Михайлівна окреслила пріоритетні завдання методоб’єднання: дбати про формування національно–патріотичної свідомості студентської молоді, про розвиток аналітичного мислення, стимулювання активності та ініціативності студентів в освітньому процесі й поза ним – ціннісні установки, якими безперечно треба керуватися в освітній діяльності, особливо в умовах викликів воєнного часу. Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова – також наша зброя! Сьогодні вивчати українську – це перемагати ворога, говорити українською – це утверджувати Україну у своєму домі. Філологиня Новоселицького медичного фахового коледжу Тетяна Гриньова поділилася досвідом у напрацюваннях щодо формування національно–патріотичної свідомості з української мови та літератури. Наталія Дручук, педагогиня Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, спробувала під іншим кутом зору подивитися на впровадження візуального підходу до викладання предметів філологічного циклу, представила ментальні карти, ейдос–матеріали з власної методичної скарбнички.
 
Завершилася робота засідання жвавою дискусією та обговоренням нагальних питань порядку денного. По завершенні Олімпіади та засідання методоб’єднання журі приступило до перевірки робіт


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38