Сьогодні на базі Чернівецького індустріального фахового коледжу відбулося онлайн засідання методичного об’єднання викладачів хімії, біології і екології закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області.
Засідання було проведено у формі обласної студентської науково-практичної конференції для студентів фахових коледжів «Хімія, біологія і екологія: сучасний стан, проблеми та перспективи» та методичного семінару «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій на заняттях хімії, біології і екології як засіб формування ключових і предметних компетентностей студентів закладів фахової передвищої освіти» викладачів методичного об’єднання.
Під час роботи конференції було заслухано доповіді та переглянуто електронні презентації, підготовані за результатами роботи студентів закладів фахової передвищої освіти. Серед учасників онлайн заходу була і першокурсниця Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну Карина Кострицька, яка презентувала власну дослідницьку науково-пошукову роботу на тему: «Хімія живого: можливість існування організмів» (науковий керівник: Божена Буркут). У доповіді студентка акцентувала увагу слухачів на тому, що хімічну природу мають надзвичайно важливі процеси, які істотно впливають на властивості навколишнього світу, способи і форми співіснування живого та неживого на планеті Земля. Доповідачка підкреслила, що знання хімії допомагає розібратися у взаємодіях речовин, зрозуміти причини протікання тих чи інших біологічних процесів. У своєму виступі юна дослідниця розглянула деякі аспекти хімічного складу живої матерії та хімічних перетворень в організмах, їх значення для людини та життєдіяльності організмів у біосфері.
На онлайн засіданні виступила і викладач хімії, біології і екології коледжу Божена Буркут з доповіддю «Інноваційне та мобільне навчання на заняттях хімії: екологічні аспекти». Викладачем було наголошено, що науково-технічний прогрес безперестанно просочується у повсякденне життя, а також, і в освітній процес. В доповіді зазначалось, що особливо ефективним під час вивчення хімії, біології і екології є використання інтерактивних методів та форм навчання, які дозволяють значно спростити сприйняття навчального матеріалу для здобувачів освіти. Ключовим меседжем виступу було те, що гострота екологічної ситуації зростає, а це, в свою чергу, вимагає формування у студентів екологічної культури особистості природо-центричного типу, зокрема і на заняттях хімії. У промові викладача-методиста продемонстровано аспекти застосування комп’ютерно-орієнтованих засобів, включаючи використання технологій мобільного навчання на заняттях хімії в процесі формування екологічної свідомості та культури студентів. Також Божена Буркут підкреслила, що хімічна освіта, включаючи екологічну компетентність і формування екоцентричної свідомості серед студентів дозволять ефективніше забезпечувати збереження природи для створення сталого майбутнього.