20 Лютого 2024
Розстріляний Майдан

Щороку 20 лютого в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. На згадку про події Майдану десятирічної давності викладачем–методистом історії України Галиною Андросовою проведено тематичні заходи: «Майдан: територія свободи», «Розстріляний Майдан».

Вдруге заходи до Дня Героїв Небесної Сотні відбуваються в умовах повномасштабної війни з Росією і це зумовило проведення заходів за планом: 10 років російської агресії. Український шлях до справедливості. Майдан. Крим. Схід. Повномаштабне вторгнення.

Під час заходів студентки: Р. Агратіна, С. Гайдук, В. Косійченко, В. Ліварюк, А. Мацкуляк, О. Мізюк, В. Окіпняк, А. Савицька, Х. Урсуляк, А. Шаурова,(група 1–182б), О. Вакараш, К. Нікіта, С. Мислик, А. Стругар, М. Шевчук (група 2–071) у своїх виступах, презентаціях проаналізували драматичні події від мирних зібрань молоді до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Найтрагічнішим було те, що на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 107 убитих і понад 2 тисячі поранених. І це була ціна трьох місяців Майдану. На весні 2014 року почалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

В ході перегляду та обговорення документальних фільмів: «Небесня Сотня. Зима, що нас змінила», «Революція гідності», присвячених історичним подіям в Україні під час Революції Гідності, студенти наголосили, що кожний українець має пам’ятати: саме завдяки учасникам подій на Майдані Незалежності, Героям Небесної Сотні ми не втратили державності і маємо шанс щодня ставати кращими та міцнішими.

Пам’ять Героїв, загиблих на Майдані та під час російсько-української війни, молодь вшанувала хвилиною мовчання. У виконанні студенток: І. Габур, А. Пуздряк, А. Яніни, С. Гамаль, Є. Єрохіної, С. Ахтимійчук, А. Дімед, прозвучали вірші на честь тих, хто пожертвував собою заради нашого майбутнього.

Проведені заходи збагатили знання студентів про події в Україні в епоху Майдану, Революції Гідності, про людей, які стали на захист інтересів України, сприяли вихованню в них почуття патріотизму, бажанню вивчати історію своєї держави, вболівати за її майбутнє, вихованню поваги до людей, які полягли за незалежність країни.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38