В рамках творчого проекту «Голодомор 32-33-го років. Геноцид українського народу» у Чернівецькому коледжі дизайну та економіки протягом 19-22 листопада відбулися заходи вшанування пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю, а саме: години історичної пам’яті «З присвятою замордованим голодом…», «Вони не мовчали, щоб світ знав», вечори-реквієми, фестивалі презентацій «Розірваний круг життя». Керівниками проекту є викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Галина Андросова та Ірина Добржанська.
Ці заходи мали на меті ознайомити студентів коледжу з трагічною сторінкою історії українського народу 32-33-ті років, створити умови для розуміння ними причин, масштабів і наслідків Голодомору, виховати у студентів повагу до історії своєї Батьківщини, почуття патріотизму та співчуття до трагічних подій минулого, відповідальність за майбутнє своєї держави.
Готуючись до заходів студенти використали сучасні дослідження історичної науки, а саме: праці докторів історичних наук С. Кульчицького та Ю. Шаповала, документальні збірники, записи свідчень очевидців подій, дослідження Р. Конквеста, Д. Мейса, подружжя Володимира та Лідії Маняків.
В своїх виступах студенти засудили комуністичний тоталітарний режим і акцентували увагу на тому, що голодомор 32-33-го років був наслідком не стихійного лиха, а спланованим системним злочином геноциду.
Змістовними, з великим розвивально-виховними наповненням виявилися презентації студентів Даші Бранашко, Єлизавети Зеленської, Анастасії Міговки (гр.1-182А); Аліни Рязанцевої, Марії Фірчук (гр.1-071); Катерини Браіловської, Марії Волощук, Жанни Матійчук, Юлії Семенюк (гр.1-182Б), Анастасії Лісничої, Катерина Федько (гр. 2-182Б), Габрієли Бута (гр. 4-182А) представлені на фестивалі відео-презентацій «Розірваний круг життя». А найкращими презентаціями відзначилися студенти групи 1-072: Каріна Негрич, Олександра Лазар, Мар’яна Дробніцка.
Свідчення очевидців подій Голодомору донесли до кожного серця в своїй творчій роботі студентки групи 4-182Б Анастасія Павленчук та Данієла Руснак. Також аудиторії були представлені фрагменти фільмів «Білим по чорному», «Голодомор. Україна, ХХ століття:технологія геноциду».
Голодомор в Україні 1932-1933 рр. – явище, про яке ми не можемо і не сміємо мовчати. Мертві вже не можуть нічого розповісти про муки голодної смерті. Тому обов’язок живих – сказати правду наступним поколінням. Студенти коледжу вшанували пам’ять мільйонів загублених життів наших співвітчизників хвилиною мовчання.
no images were found