20 лютого 2014–го розпочалася активна збройна агресія Росії проти України з переміщенням російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки. Із захоплення півострова розпочалася сучасна російсько–українська війна, день спротиву російській окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Анексія, що триває вже десять років, є актом порушення норм і принципів міжнародного права, суверенітету й територіальної цілісності України. Десять років війни з агресором – нескінчений кривавий лютий.
З нагоди пам’ятної дати викладачки історії України Галина Андросова та Ірина Добржанська провели лекції–бесіди та обговорили зі студентами першого та другого курсів тему: «Крим – колиска українського сонця. Спротив триває!». Під час навчальних занять з історії України протягом цього тижня студенти переглянули та обговорили з викладачами документальний фільм «Кримські татари: боротьба за виживання», відеоролики «Боролися тоді, переможемо зараз», «Кримські Аскери». В роботі використовували й інші документальні відеоматеріали, інфографіку «Чому 26 лютого – День спротиву російської окупації Криму?».
Під час лекції студенти дізналися, що саме Автономна Республіка Крим стала першим об’єктом агресії РФ проти України. Задовго до її окупації Росія створила там потужну агентурну мережу, що дестабілізувала суспільно–політичну ситуацію. Туди зайшли російські військові без розпізнавальних знаків (так звані «зелені чоловічки»); із місцевих жителів створювали та озброювали регулярні формування найманців, їх використовували разом із підрозділами збройних сил РФ, дислокованими в Криму. 26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України. Мітинг зібрав від 5 до 10 тисяч учасників. Наступного дня, о 5-й ранку до парламенту та уряду АРК увійшли регулярні військові формування РФ і захопили будівлі. Блокуючи українські військові частини та об’єкти на півострові, захопивши аеропорти Бельбек і Сімферополь, сухопутні в’їзди до Криму з боку Херсонщини, 16 березня 2014 року відбувся псевдореферендум про статус Криму. На півострові встановили режим воєнної окупації. Але спротив українського та дружнього кримськотатарського народу триває.
Студенти приєдналися до дискусії, активно виступаючи з повідомленнями про події, які турбують їхні серця та долю рідної країни. Найактивнішими були студенти: Злата Гаєвська, Анастасія Лунгул, Анастасія Наконечна, Анна Арістова, Софія Богдан, Анастасія Михайлевська, Олександра Шевчук, Юлія Демчук, Олена Деліцой, Вікторія Торська, Андрій Васильков, Михайло Маруняк, Ольга Мізюк, Єлизавета Григорій, Наталія Унгурян, Каріна Нікіта, Анна Стругар, Єва Єрохіна, Софія Гамаль.
Дякуємо кожному Захиснику та Захисниці! Вічна шана полеглим Героям!
#КримЦеУкраїна2024
#НПВБуковина2024