26 Жовтня 2023
Краща мова єднання

«Краща мова єднання»! Під цим гаслом відбулось цьогоріч свято до Дня української писемності та мови в Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну.

Студенти другого курсу розповіли про історію свята, про життєвий подвиг Нестора Літописця, якого вважають батьком української історії, про основні віхи історії української літературної мови. У виконанні студентів прозвучали вірші класиків і сучасних поетів про мову – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. На честь Дня української писемності та мови було складено букет із переможних українських слів:

Я подолаю тебе, враже, рідним словом,
Бо слово – рідний дім, куди ведуть усі дороги…
Я подолаю тебе, враже, рідним словом,
За нами правда і за нами – Перемога!

Завершився захід мовознавчим двобоєм «Українська – це модно» між академічними групами 1–072 та 1–182Б. Першокурсники змагались в орфографічній вправності, демонстрували знання мовного етикету, шукали відповідники модних англіцизмів, виправляли лексичні помилки, пояснювали значення фразеологізмів, співали українські народні пісні.

Захід, підготовлений та проведений викладачем української мови та літератури Мариною Юзефович, був спрямований на активізацію у студентів бажання удосконалювати знання мови, на розвиток критичного мислення, пам’яті, уваги, швидкості мислення; на формування навичок роботи в групах, на розкриття творчих здібностей студентів. Члени атестаційної комісії, що вивчаючи досвід роботи педагогічного працівника, були присутні на святі, відзначили професіоналізм Марини Григорівни, високу педагогічну майстерність, творчий підхід, емоційну піднесеність та креативність, продемонстровані під час проведення інтерактивного заходу.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38