18 травня 1944 року – день, який студенти Чернівецького фахового коледжу технологїй та дизайну не можуть залишити без уваги. У цей день розпочалася насильницька депортація кримськотатарського народу з Криму. Сотні тисяч людей були примусово виселені до Середньої Азії, багато з них загинули в дорозі та в перші роки вигнання.
В академічних групах першого курсу викладачем–методистом Галиною Андросовою було проведено уроки пам’яті, присвячені жертвам геноциду кримськотатарського народу. Молодь ознайомилася з історичними фактами тих страшних подій під час демонстрації відеоматеріалів, творчих робіт і повідомлень. Цінними у виступах студентів було вдале використання документів, фотографій та спогадів історичних діячів.
Сьогодні ця трагедія має болючі паралелі із сучасними злочинами проти українців на тимчасово окупованих територіях, в тому числі і Криму, де знову використовуються примусові переселення, репресії та спроби знищити національну ідентичність.
Студенти вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв і висловили повагу кримськотатарському народу. Пам’ятаємо, щоб подібне ніколи не повторилося.
