Людина, яка живе в оточенні різнобарвності, витонченості форм і текстур навколишнього світу, обов’язково відчує його гармонію, побачить прекрасне у його сприйнятті та сама буде здатна творити предмети краси.
🗓️Сьогодні студенти першого та другого курсів ОПП «Моделювання та конструювання виробів легкої промисловості» мали можливість познайомитись із ткацтвом. Унікальний майстер–клас студентам провели викладач–методист матеріалознавства Оксана Куса та студентка другого курсу, учасниця студентського творчого гуртка декоративно–ужиткового мистецтва «KRAFTLAB» Людмила Кут.
ℹ️ Історія ткацтва сягає глибокої давнини і є одним з найстаріших ремесел, яке використовувало людство. Ткацтво – це не просто техніка виготовлення тканини, це цілий світ творчості, символізму та традицій, який дозволяє кожному, хто знайомиться з цим ремеслом, відкривати нові горизонти і відчути зв’язок з історією та культурою свого народу. Ткацтво має безліч варіацій і технік, але його суть незмінна: дві системи ниток (основи і піткання) переплітаються між собою, створюючи тканину.
Майстер-клас проводився з використанням настільного ткацького верстата – невеликого пристрою, яким зручно користуватися навіть у домашніх умовах.
Вибір матеріалів для ткацтва – це важливий аспект ремесла. Традиційно використовують натуральні волокна, однак багато майстрів полюбляють експериментувати з формами, текстурами та кольорами, створюючи нові унікальні вироби. Для сьогоднішньої роботи було обрано кашемірову пряжу двох відтінків, а для декоративного оздоблення застосовано бавовняний в’язаний шнур з металізованою ниткою.
💢 Ткацтво є важливою частиною культурної спадщини українців, тому мистецтво ткання потрібно вивчати та відроджувати, – це сприятиме збереженню традицій і звичаїв нашого народу. Практична цінність ткацтва величезна, адже це вміння дасть змогу підвищити індивідуальну художню майстерність молоді та дозволить виготовляти не тільки красиві, але й функціональні речі.
🧶Шалик, ткацтво якого розпочалося сьогодні, буде реалізований на одному з благодійних проєктів коледжу.
https://www.facebook.com/share/p/1ETQyHfz85/?mibextid=wwXIfr