Іван Франко ще 1893 року у своїй статті «Писанки» писав: «Писанки у нашого народу мають значення до певної міри талісмана. Вони приносять любов і приязнь».
Писачки, віск, фарби і, головне, відчуття свободи описати те, що відчуваємо або про що мріємо – залишаються з нами. Вже незабаром ми святкуватимемо найбільше християнське свято – Великдень. То ж сьогодні студенти і викладачі Чернівецький фаховий коледж технологій та дизайну зібралися аби виготовити неодмінний символічний атрибут цього свята – писанку. Адже в мозаїці різних жанрів народної творчості вона посідає почесне місце. Писанка – це символ відродження, життя, радості, любові, щастя.
Майстер–клас з писанкарства «Жива традиція» організувала практична психологиня Ірина Горожанська, а провела його методистка коледжу Галина Крояло. Мисткиня, яка має фах художника декоративно–прикладного мистецтва, перетворила майстер–клас у цьому році в ultimate задоволення.
Для учасників заходу, яких було більше, ніж спочатку заявляли про себе, Галина Михайлівна розповіла цікаві факти про історію створення писанки: що вона собою являє, де її витоки, основні кольори та орнаменти, зміст закодованих символів, представила власні роботи. Студенти спробували себе в писанкарстві, творили власну писанку із завзяттям, цікавістю й натхненням. По завершенні майстер–класу кожен його учасник міг продемонструвати власний «талісман», закодований у писанці…
А ви вже написали свою писанку до Великодня? Якщо ні – мерщій до писачка!..