18 Травня 2022
Як правильно написати пошуково–дослідницьку роботу з історичного краєзнавства

18 травня з нагоди Всеукраїнського дня краєзнавства, відбулося чергове засідання історико–краєзнавчого гуртка «ДИВОпошук» Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, керівником якого є викладач основ філософських знань, член Національної спілки краєзнавців України Микола Семенюк.

Гостями, запрошеними на цей захід, були професор Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Юрій Макар та викладач української мови та літератури, голова циклової комісії філологічних дисциплін коледжу Марина Юзефович.

У вступному слові Микола Семенюк оголосив для присутніх тему роботи засідання «Як правильно написати пошуково–дослідницьку роботу з історичного краєзнавства» і з радістю повідомив, що бібліотека закладу освіти поповнилася новими книгами, виданими Національною спілкою краєзнавців України. Зокрема такими як «Краєзнавство в Україні: історичні традиції і стратегія розвитку» (автор доктор історичних наук, голова спілки Олександр Реєнт), «Основи краєзнавства. Підручник для студентів закладів вищої освіти» та «Історичне краєзнавство. Як написати науково-дослідницьку роботу: запитання та відповіді».

Під час зустрічі зі студентською молоддю Юрій Іванович розповів студентам–гуртківцям про власний багаторічний досвід, звернув особливу увагу на найбільш відомі сучасні методики написання історико–краєзнавчих статей і книг.

Викладач української мови та літератури Марина Григорівна акцентувала увагу на тому, що мова і стиль конкретного дослідження має відповідати нормам і критеріям сучасної української мови, зокрема її наукового стилю, що склався під впливом так званого академічного мовного етикету.

Також на засіданні був присутній керівник обласного методичного об’єднання викладачів математики Василь Близнюк, який розповів про своє багаторічне захоплення краєзнавством і важливістю його популяризації.

Завершилося засідання обміном подарунками. Микола Степанович подарував Юрію Івановичу та Марині Григорівні власну монографію, а Юрій Іванович п’ять книг, серед яких дві біографічні «Обранець Кліо – долі фаворит» і «Університети мого життя».

Завдяки активній діяльності гуртка студенти поглиблюють свої знання з історії та звичаєвої культури рідного краю, набувають навичок пошуково–дослідницької роботи, працюючи над власними краєзнавчими розвідками, тематичними проєктами, які презентують на його засіданнях та науково–практичних конференціях. Усвідомлюючи важливість популяризації української мови, збереження культурної спадщини, гуртківці беруть активну участь в історико–краєзнавчих заходах.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38