Основними напрямами і завданнями роботи викладачів комісії природничо-математичних дисциплін є:
-
формування ключових компетентностей в процесі вивчення природничо-математичних наук і технологій;
-
реалізація інформаційно-цифрової компетентності, уміння вчитися впродовж життя;
-
врахування особливостей організації освітнього процесу в умовах очного, змішаного та дистанційного навчання та в умовах воєнного стану в країні;
-
перспективне оновлення інформаційно-методичної та матеріально-технічної бази викладання дисциплін циклу;
-
використання системно-структурного та функціонального підходів освітньої підготовки студентів;
-
забезпечення тісної взаємодії між різними дисциплінами для розвитку цілісного розуміння природничо-математичних наук та їх застосування в реальному житті;
-
удосконалення викладання природничо-математичних дисциплін з урахуванням ціннісних акцентів, духовно-креативних тенденцій, освітньої культури, формування екологічної грамотності;
-
формування національної свідомості та національно-патріотичного виховання.
Викладання точних та природничих наук спрямоване на:
-
розвиток особистості студента;
-
активізацію ролі самостійного навчання та самостійного засвоєння знань;
-
надання змоги студентові осягнути внутрішню логіку дисципліни, що вивчається, у доборі навчального матеріалу за принципом життєвої доцільності і функціональності;
-
формування загальнолюдської культури студентів за допомого ідей і теоретичних узагальнень природничо-математичних дисциплін;
-
врахування індивідуальних потреб та особливостей студентів, використання диференційованого підходу в навчанні для забезпечення максимального розвитку кожного студента.
Склад комісії природничо-математичних дисциплін:
-
Буркут Божена Дем’янівна, спеціаліст вищої категорії («Біологія», «Хімія»);
-
Волошин Галина Аркадіївна, голова циклової комісії, кандидат фізико-математичних наук, спеціаліст вищої категорії («Математика», «Вища математика»);
-
Дереворіз Маским Володимирович, спеціаліст першої категорії («Інформатика»);
-
Манаїла Олеся Михайлівна, спеціаліст першої категорії («Інформатика»);
-
Фоглінська Надія Борисівна, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист («Математика», «Вища математика»);
-
Юрценюк Наталія Сидорівна, спеціаліст першої категорії («Фізика та астрономія»)
Викладачі циклової комісії природничо-математичних дисциплін у своїй роботі вміло поєднують традиційні форми і методи навчання та технології дистанційного навчання. Зокрема, викладачами активно використовуються платформи відеоконференцій Zoom та Google Meet, інтерактивні дошки Jamboard та Whiteboard, тестування в режимі он-лайн проводиться з допомогою платформ «На Урок», «Всеосвіта», Google Form, TestPro. Доступ студентів до матеріалів лекцій та практичних завдань забезпечується з допомогою розміщення викладачами матеріалів на Google Disk, DropBox.
Викладачі циклової комісії природничо-математичних дисциплін активно залучають студентів коледжу до участі різноманітних олімпіадах та конкурсах, що проводяться як в очному так і дистанційному режимах.
Викладачем математики Надією Фоглінською на базі Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну було організовано та проведено Обласну олімпіаду з математики серед студентів закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області. За результатами якої 2 студентки Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну вибороли призові місця (Юлія Пожона(ІІ місце), Анастасія Лунгул (ІІІ місце)). Надія Фоглінська взяла участь у «Педагогічному ОСКАРІ» у номінації на тему «Відеоконтент як тренд студенської молоді, щоб розвивати патріотичне виховання(з досвіду організації виховної роботи зі студентами Чернівецького фахового коледжу технології та дизайну)».
Божена Буркут, викладач хімії та біології, провела презентацію студентських дослідницьких науково-пошукових робіт про стан довкілля та міні-фотовиставки «Врятуймо природу рідного краю» в рамках обласної кампанії “За чисте довкілля”, представила власний досвід роботи, освітній проект з хімії “Використання інноваційних технологій та цифрові лабораторії в умовах змішаного та дистанційного навчання на заняттях хімії” та доповідь на тему: «Інноваційне та мобільне навчання на заняттях хімії: екологічні аспекти», організувала підготовку та участь студентів 1-2 курсів в інтернет-конкурсах «Життя домашніх тварин» та «Вода є життя» на інтернет-платформі «На Урок». Також взяла разом зі студентами участь в екологічному проєкті з озеленення ботанічного саду Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а також у здійсненні інформування (розповсюдженні інформації в соціальних мережах) для популяризації теми озеленення планети та проведенні супутньої акції з озеленення територій «ЕкоСвіт» в рамках обласної кампанії “За чисте довкілля” до Дня довкілля Галина Волошин та Наталія Юрценюк залучили студентів до проходження конкурсу «Жінки в науці» на платформі «На Урок».
Наталія Юрценюк, викладач фізики, та студенти І та ІІ курсів взяли участь в студентській Інстаграм конференції « Цікавий дослід» та конкурсі-гуморині «Зв’язок з космосом» (присвяченому Всесвітньому дню астрономії)
Викладачі циклової комісії важливу увагу приділяють і безпечній роботі студентів в Інтернет-просторі. Так, викладачами Олесею Манаїлою та Галиною Волошин були проведені такі заходи:
-
Цифрова грамотність – як один з напрямків розвитку держави;
-
участь та залучення студентів до онлайн уроку: «Я. Безпека. Кіберпростір;
-
проведення заходів до Дня безпечного інтернету. (інформаційні бесіди із студентами та участь у вебінару на тему: «Інтернет-шахрайство»;
-
як не стати жертвою шахраїв у Інтернеті.
Члени циклової комісії провели серед студентів перших курсів квест «Відчуй дивосвіт науки», проведений у рамках відзначення Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, активно та результативно залучають студентів до проходження предметних олімпіади на платформі «На Урок», також долучилися до проведення заходів до 38 річниці з Дня пам’яті жертв Чорнобильської трагедії.
Серед пріорітетів роботи комісії незмінними є також участь у різноманітних конференціях, написання статей та методичних напрацювань.
Участь у науково-практичних конференціях
-
Викладач Божена Буркут
-
Тези доповіді: Способи створення тривимірних моделей для систем віртуальної та доповненої реальностей // Матеріали XІI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми інформатики та комп’ютерної техніки» „ПІКТ – 2023”, 10-12 листопада 2023. – Чернівці: Черн. нац. Ун-т.
-
ХХІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Екологія. Людина.Суспільство”, виступ на тему: «Формування екологічної свідомості та культури як засоби екологічного виховання студентської молоді», КПІ ім Ігоря Сікорського (07.12.2023р.).
-
Х Міжнародна конференція «Сучасні тенденції навчання хімії», виступ на тему:“Мобільне навчання та використання інноваційних технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання на заняттях з хімії”, Львівський національний університет імені Івана Франка (22–23 березня 2024р.).
-
XVIII Міжнародна науковопрактична конференція «Actual scientific ideas of the development of the latest technologies», тези доповіді: “Інноваційне та мобільне навчання в процесі формування екологічної свідомості та культури на заняттях хімії” (Лісабон, 06.05.2024р.).
-
Методичний семінар «Використання сучасних інформаційно- комунікаційних технологій, на заняттях хімії, біології і екології як засіб формування ключових і предметних компетентностей студентів закладів фахової передвищої освіти» викладачів хімії, біології, екології закладів фахової передвищої освіти. Виступ на тему: «Інноваційне та мобільне навчання на заняттях хімії: екологічні аспекти» (23.05.2024р.).
-
Обласна студентська науково-практична конференція «Хімія, біологія і екологія: сучасний стан, проблеми та перспективи». Науково-пошукова, дослідницька робота та виступ на тему: «Хімія живого: можливість існування організмів» (студентка Карина Кострицька, науковий керівник: Божена Буркут, 23.05.2024р.)
-
Викладач Галина Волошин
-
Інтернет-конференція «Освітні інструменти сучасного вчителя: штучний інтелект» на платформі «На Урок» за напрямами «Наскрізні навички», «ІКТ», «Практичні прийоми, 29.03.2024р.
-
Інтернет-конференція «Математична освітня галузь: ідеї та досвід» на платформі «На Урок» за напрямами «Використання ІКТ в освітньому процесі», «Предметно орієнтоване навчання: уроки, курси, програми», «Наскрізні навички у професійній діяльності», 27.05.2024р.
Публікаціії у пресі
Викладач Божена Буркут
-
Збірник роботи методичного об ̓єднання викладачів хімії, біології і екології закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області, у формі методичного семінару «Використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, на заняттях хімії, біології і екології як засіб формування ключових і предметних компетентностей студентів закладів фахової передвищої освіти» – стаття на тему «Інноваційне та мобільне навчання на заняттях хімії: екологічні аспекти» (23.05.2024р.).
-
Збірник роботи методичного об ̓єднання викладачів хімії, біології і екології закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області у формі Обласної студентської науково-практичної конференції «Хімія, біологія і екологія: сучасний стан, проблеми та перспективи» – стаття на тему: «Хімія живого: можливість існування організмів» (студентка Карина Кострицька, науковий керівник: Божена Буркут) (23.05.2024р.).
-
Способи створення тривимірних моделей для систем віртуальної та доповненої реальностей // Матеріали XІI Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми інформатики та комп’ютерної техніки» „ПІКТ – 2023”, 10-12 листопада 2023. – Чернівці: Черн. нац. Ун-т. Вісник “КПІ ім. Ігоря Сікорського” серія “Хімічна інженерія, екологія та ресурсозбереження”, стаття – «Формування екологічної свідомості та культури як засоби екологічного виховання студентської молоді» (січень2024р.)
-
Збірник матеріалів Х Міжнародної конференції «Сучасні тенденції навчання хімії» ЛНУ імені Івана Франка, стаття – “Мобільне навчання та використання інноваційних технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання на заняттях з хімії” (22–23 березня 2024).
-
Збірник матеріалів XVIII Міжнародної науково-практичної конференції «Actual scientific ideas of the development of the latest technologies», стаття -“Інноваційне та мобільне навчання в процесі формування екологічної свідомості та культури на заняттях хімії” (Лісабон, 06.05.2024р.).
-
Всеукраїнське електронне педагогічне видання проєкту Урок.ОСВІТА.UA та каталог «відкритий урок: розробки, технології, досвід»:Стаття «Хімія живого: можливість існування організмів» (15.05.2024р.).
-
Навчально-методичний журнал «Фахова передвища освіта», стаття на тему: “Деякі аспекти формування екологічної свідомості та культури студентів на заняттях з хімії з використанням інноваційного та мобільного навчання” 2024 No2.
Викладач Галина Волошин
Публікації тез:
-
Technogenic influence of human activities on the environment(High School of Economics and Management (Bratislava, Slovakia)Bukovinian State Medical University (Chernivtsi, Ukraine)Natural Science Readings abstracts book(28.06.-30.06.2023 р., Bratislava))
-
Modern media digital technology in the education (High School of Economics and Management (Bratislava, Slovakia)Bukovinian State Medical University (Chernivtsi, Ukraine)Natural Science Readings abstracts book (28.06.-30.06.2023 р., Bratislava))
-
Modern innovative learning (High School of Economics and Management (Bratislava, Slovakia)Bukovinian State Medical University (Chernivtsi, Ukraine)Natural Science Readingsabstracts book (28.06.-30.06.2023 р., Bratislava)))