Сьогодні, 30 липня, ми відзначаємо одне з найважливіших свят усього людства – Міжнародний день дружби. Людська дружба є найвищою формою суспільної солідарності, тобто добровільним зв’язком людей, вибірковим, заснованим на взаємній любові; щирим і міцним союзом, не зумовленим ані біологічно, ані утилітарно.
Міжнародний день дружби заснований на знак визнання актуальності та важливості значення дружби, що є особливо актуальним нині, коли поміж людей шириться насилля й недовіра. Розвиваймо солідарність, адже ми – єдина людська сім’я на нашій планеті.
Про філософію і практику дружби можна прочитати, передусім, у «Нікомаховій етиці» Аристотеля (Книга восьма), у Цицерона – ці твори стали своєрідною «граматикою дружби» для європейської творчої культури. Писали про дружбу Данте, Монтень, Гельдерлін, Лессінґ, Ханна Арендт, Мартін Гайдеґер. Серед новітніх досліджень про феномен дружби – праця французького філософа (учня Гайдеґера) Франсуа Федьє «Голос друга», де зокрема йдеться про те, що «Дружба може явити себе як двері, прочинені в метафізичний досвід людини».