Цього року Україна і світ вшановують пам’ять жертв геноциду 1932–1933 рр. і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років в умовах повномасштабної війни росії проти України. Сьогодні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації.
Історія вчить: щоб слугувати запобіжником проти повторення трагедії і злочинів минулого наша пам’ять має бути живою і чесною. Тому тематичні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору в Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну, організовані викладачем–методистом історії України Галиною Андросовою, відбулися під гаслом: «Пам’ятаємо. Єднаємось. Переможемо».
Мета уроків історичної пам’яті в групах першого–другого курсів: поглибити знання молоді про Голодомор як геноцид Українського народу, спланований тоталітарним комуністичним режимом; сприяти формуванню у студентів почуття патріотизму та їх самореалізації як громадян України.
У творчих роботах, презентаціях, рефератах студенти А. Баран, В.Главчева (група 1сп–072), А. Берник, Х. Іфтімічук, К. Топоркова (група 2–071) пояснювали чому і як українців убивали голодом, засудили злочинний сталінський режим, який замовчував факт національної катастрофи. Вони формували думку про те, що Сталін у ХХ ст. та Путін у ХХІ ст. зробили свій вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.
Молодь продемонструвала вміння працювати з історичними джерелами, документальними та відеоматеріалами, розробленими Українським інститутом національної пам’яті, Українським науково–дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору, дослідженнями Дж.Мейса, Р. Конквеста.
Трагічні події та злочини сьогодення демонструють: жива пам’ять важлива, злочинці мають бути засуджені, а жертви – вшановані.
Пам’ять про мільйони жертв Голодомору молодь вшанувала хвилиною мовчання. Студенти виявили готовність долучатися до акції «Запали свічку» як вияву скорботи за загиблими і віри в перемогу України, щоб геноциди не повторювалися.