Ця дипломна робота є не лише декоративним елементом, що прикрашає тепер освітній простір Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну, а й свідченням майстерності та художнього вираження її творців – цьогорічних випускників спеціальності «Технології легкої промисловості» Анастасії Бабюк, Валерії Гарабажів, Діани Гросу, Анастасії Рафал, Анастасії Чаглій та їх керівника, викладача Тетяни Яворської.
Ткацтво є одним з важливих напрямків національної культури України, а символіка українського орнаменту відображає природу, звʼязок з історією та має власне символічне значення. Композиція створена з метою популяризації української культури, відтворення рис українського народу і перенесення глядача в часи, коли текстиль ткали на домашніх верстатах, а орнамент читали як книгу символів і значень.
Центральна частина композиції зображена у вигляді ромба – символа, що означає неперервність буття, вічність, який складається з частин із зображенням характерних орнаментів Центральних, Західних, Східних, Північних та Південних регіонів України відповідно до їх розташування.
Бокові частини композиції включають в себе найдавніший символ, який об’єднує всі регіони України – це Дерево життя, основа світогляду наших пращурів, що уособлює порядок, який протистоїть хаосу, виникнення всього живого.
Дипломна робота представляє живу історію, яка передає та віддзеркалює дух та культурну спадщину українського народу.