29 Січня 2024
День пам’яті бою під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення

Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Напередодні відзначення цієї знакової дати в Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну студенти груп першого та другого курсів переглянули і обговорили фільм «Крути 1918».

Під час показу фільму молодь ознайомилась з історичними фактами та перебігом тих трагічних подій у державотворенні України. Історія повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. Стрічка викликала емоційне сприйняття; студенти зазначили, що проголошення незалежності Української Народної Республіки й перше у ХХ столітті її офіційне визнання утвердило на політичній карті світу нашу державу. Хоч вона проіснувала три роки, але був час безперервної боротьби за її збереження. І тоді – понад 100 років тому, й тепер –  ворог той самий. Нинішні захисники України завершують справу крутянців.

Студентську молодь вразив той факт, що 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії. Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей. Українці затримали росіян на чотири дні, і це дало змогу укласти Брест–Литовський мир, що фактично означав міжнародне визнання української незалежності.

Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Прикметно, що сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».

Модератор обговорення Галина Андросова привернула увагу до важливості теми захисту держави, необхідністі подальшого зміцнення Збройних Сил України як запоруки її незалежності. Було проведено історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогодення, коли Україна змушена знову захищати свою незалежність.

З особливим хвилюванням й інтересом присутні слухали розповіді про тих, хто через сотню років знову змушені давати відсіч військовій агресії рашистів, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських втрат. Хвилиною мовчання молодь вшанувала пам’ять загиблих Героїв і серед них – колишніх студентів коледжу: Вадима Ситнікова, Станіслава Стрельцова, Андрія Громова, Сергія Пенюка, Олега Свінціцького.

Бій під Крутами – це тріумф і трагедія. У ньому переплітається і біль, і смуток, і гордість за молодих юнаків. Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися – невмируща. Визначально, що жертовна любов до рідної землі зародилась в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38