Протягом тижня викладачі циклової комісії природничо-математичних дисциплін разом із студентами долучилися до заходів, присвячених Дню безпечного Інтернету, організованих Національним банком України.
Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe, починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Метою Дня безпеки в Інтернеті є підвищення рівня цифрової грамотності, обізнаності про ризики в онлайн–середовищі та формування культури відповідального використання інтернету.
Студенти та викладачі циклової комісії природничо-математичних дисциплін Олеся Манаїла, Наталія Юрценюк, Надія Фоглінська, Галина Волошин долучилися до серії вебінарів, присвячених Тижню безпечного Інтернету. Це вебінари від спікерів Національного банку України, представників Кіберполіції та компанії ESET в Україні (провідного постачальника рішень із кібербезпеки) для студентів та освітян.
Під керівництвом викладача хімії та біології Божени Буркут студенти колежу долучились до проведення тематичних заходів й на заняттях хімії, біології та екології з метою акцентування уваги до створення безпечного інтернет-простору, перш за все для студентів-користувачів. Попередньо повторивши основні правила безпечного користування інтернетом та перевіривши свої знання студенти взяли участь в онлайн–вікторині «Безпека в інтернеті». Тестування було проведено, щоб покращити обізнаність студентів з небезпеками, які можуть чекати їх під час користування Інтернетом, з ризиками загроз використання комп’ютерних мереж, з правилами спілкування в Інтернеті. Студенти також поглибили свої знання про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій. Адже використання мережі Інтернет може бути як корисним, так і шкідливим. А на завершення підсумували, з якими небезпеками можуть зіткнутися, зокрема і на заняттях хімії та біології, екології, користувачі в мережі – такими як віруси, фішинг, хакерські атаки, шпигунські програми, а також спам, який може негативно вплинути на продуктивність та безпеку, якість вивчення зазначених дисциплін.
Крім того, студенти та викладачі циклової комісії долучилися до освітнього проєкту Інтерактивний #КіберВиклик, під час якого учасники брали участь у вікторинах на платформах Kahoot та Interacty, що містять завдання, запитання або уявні ситуації, пов’язані з кібербезпекою та платіжною безпекою, а також взяли участь у грі «Як розпізнати шахрайство».
За матеріалами Національного Банку України кураторами академічних груп було проведено тематичні години корпоративної культури на теми: «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час», «Види шахрайства».
Такі заходи дозволяють зробити акцент на позитивному використанні інтернет–технологій, сприянню створенню безпечної онлайн–спільноти і є закликом до об’єднання з метою створення безпечного, позитивного і кращого інтернету
#SaferInternetDay