У студентському житті момент захисту першої курсової роботи – важливий етап у академічному зростанні. Її успішний захист стає показником глибини знань студента, його вміння аналізувати та систематизувати інформацію, а також здатність донести результати цієї роботи до аудиторії.
Сьогодні відбувся відкритий захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Матеріалознавство», під час якого студенти другого курсу спеціальності «Технології легкої промисловості» представили результати своїх перших наукових досліджень у галузі матеріалознавства швейних виробів. Комісія у складі викладача технології виготовлення виробів Марини Грижук і викладача матеріалознавства Оксани Кусої оцінювали ступінь розробки тем курсових робіт, отримані результати та їх новизну. Студенти продемонстрували глибокі знання у засвоєнні методів конфекціювання та отримали навички підбору пакета комплектуючих матеріалів (основного, підкладкового, прикладного, оздоблювального, швейних ниток, фурнітури та ін.) для виготовлення якісного швейного виробу.
З кожним роком рівень конкуренції між студентами лише зростає. Окремі студенти демонструють не лише знання, а й результати своєї дослідницької, пошукової чи творчої роботи. Серед цьогорічних досліджень варто відзначити роботу Ірини Пітько, яка досліджувала адитивні (3D) технології, що використовуються для проєктування, виготовлення і демонстрації одягу. Андріана Галушко досліджувала інноваційні технології виготовлення сучасних текстильних матеріалів та вишила бісером декоративне панно «Моя Україна» на водорозчинному флізеліні. Андріана Міштак досліджувала процеси отримання і переробки нетрадиційної текстильної сировини, – морського і павукового шовку, полотна з кропиви, з технічних конопель, а також детально оглянула цьогорічне експериментальне вирощування бавовника в Україні для отримання «легкого» пороху. В доповнення до цього вона виготовила ляльку Мотанку з використанням конопляних мотузок і джутової мішковини. Над пошуковими темами працювали Іванна П’єтчик, – за мотивами автентичної сукні Соломії Крушельницької з Victoria Museum розробила власний дизайн історичної сценічної сукні та підібрала матеріали для її виготовлення. Андрея Урсулян вивчала творчість модельєрки Алли Дутковської та розробила власний дизайн сценічного костюму (сукня, кептар) в етно стилі. Окрім того, студентка виготовила мініатюру цього костюму у масштабі 1:6.
У авангарді творчого напрямку цьогоріч виступила Анастасія Койцан. Настя досліджувала вінтажний текстиль Буковини і виготовила на домашньому ткацькому верстаті мініатюру тайстри з детальним описом всього процесу підготовки, процесу ткацтва і заключної обробки виробу. До творчої діяльності долучилася і Марія Беженар, яка досліджувала матеріали для з’єднання, оздоблення деталей виробів, а також швейну фурнітуру та виготовила панно з використанням елементів, що були у вжитку. Окремі студенти доповнили свої наукові роботи виготовленням мініатюр з використанням матеріалів, які були обрані ними в якості комплектуючих для виготовлення заданого швейного виробу. Людмила Кут із обраної пряжі вив’язала мініатюру сукні і пальто для дівчинки дошкільного віку. Марина Бужниця виготовила мініатюру костюму жіночого в діловому стилі (жакет, спідниця) з твіду Chanel. Карина Маріуцен виготовила мініатюру жіночої коктейльної сукні з віскозного шовку.
Комісія високо оцінила навчальні досягнення студентів та відзначила такі курсові роботи класичного змісту: Вікторії Антонюк, яка розробила ескізи і підібрала матеріали до трьох жіночих костюмів різних сезонів, а також розробила творчі ескізи костюмів, які можна використовувати у різних сферах життєдіяльності людини; Надії Андронік, яка розробила ескізи і підібрала матеріали до костюму жіночого у діловому стилі; Олександрини Аперчой, яка досліджувала весільну моду, розробила ескізи і підібрала матеріали до сукні весільної; Евеліни Цуркан, яка детально досліджувала стиль одягу роялкор, розробила колоритні ескізи та якісно підібрала матеріали до костюмів (блуза, корсет, спідниця) і Вікторії Ністірюк, яка дослідила асортимент жіночих курток спортивного стилю, розробила ескізи та підібрала матеріали для виготовлення жіночої куртки спортивного стилю для весняно-літнього сезону.
https://www.facebook.com/share/p/1B1B6n7K11/?mibextid=WC7FNe