День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента України № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
Цього дня у 2004 та 2013 роках на столичний майдан Незалежності вийшли небайдужі громадяни. У листопаді 2004-го – щоб захистити своє право на чесні вибори. За дев’ять років – щоб обстояти свою гідність та європейське майбутнє України.
21 листопада 2024 року відзначаємо 20-ту річницю Помаранчевої революції – першого Майдану в історії незалежної України, який істотно вплинув на формування національної свідомості громадян України, демократизацію суспільства та завдяки якому набуто вирішального для подальшого становлення української нації досвіду успішної боротьби й перемоги.
В Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну до цієї дати в рамках проєкту «Вільні творити майбутнє» приурочена низка заходів. Зокрема, 20 листопада відбулася тематична зустріч з однією із координаторок Євромайдану в Чернівцях Ольгою Гришин-Грищук. Запрошена гостя поділилась своїми спогадами, про те як стала учасницею Євромайдану, брала участь в організації зібрання студентів, створенню наметового містечка у Чернівцях.
Під керівництвом викладачів Галини Андросової та Ірини Добржанської в групах першого та другого курсів відбулися години історичної пам’яті, політичні діалоги на теми: «Від Майдану до Перемоги», «Історія українських майданів»; година-реквієм «Вільні творять майбутнє»; виставка студентських творчо-пошукових робіт і проєктів: «Воля живе боротьбою».
Метою цих заходів заходів є вшанування патріотизму й мужності співвітчизників, які восени 2004 та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
В своїх доповідях, відеопрезентаціях, творчих роботах студенти наголошували: події Помаранчевої революції та Революції Гідності є боротьбою за українську державність, аналізували уроки історії Майданів, розповідали про події російсько-української війни, осмислювали теперішнє, підкреслювали, що єдність завжди буде одним із ключових рушіїв розвитку України.
Молодь продемонструвала відмінне вміння працювати з відеоматеріалами Українського інституту національної пам’яті, Національного музею Революції Гідності: «Шлях до Свободи», «Історія Українських Майданів».
Цікаво, що під час цих заходів використовувалися інтерактивні методи навчання: «Діалог», «Мікрофон», «Синтез думки».
Найкращі відеопрезентації та творчі роботи зробили студенти: Н. Балан, М. Регнер, Л. Рубана (1сп-182); А. Козарічук, Т. Помогаєва (1-182А); Є. Єрохіна, Т. Стратій, В. Чорна (2-071); З. Гаєвська, М. Гудима, А. Лунгул (2-182А); О. Мізюк, В. Окіпняк, А. Савицька, А. Скрипа (2-182Б).
Спілкуючись, студенти акцентували увагу на важливості збереження памʼяті про події пройдені Україною на шляху державотворення, їх впливу на формування національної свідомості громадян, демократизацію суспільства, збагачення досвіду успішної боротьби.
https://www.facebook.com/share/p/14orLZUAhq/?mibextid=WC7FNe