Сьогодні на базі Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну відбулася Обласна науково–просвітницька конференція «Григорій Сковорода у діалозі із сучасністю», присвячена 300–річчю з дня народження Г. С. Сковороди.
Розпочалася конференція з вітального слова Голови Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Чернівецької області Алли Гапей. Алла Василівна зазначила, що 300 років – це шанс поглибити розуміння Григорія Сковороди і через нього пізнати Україну, і запросила учасників конференції у Світ Сковороди.
🔹 Далі до слова була запрошена завідувачка кафедри філософії та культурології філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор філософських наук Ольга Рупташ. Ольга Василівна у власній доповіді «Григорій Сковорода – людина–університет», окреслила митця у досить незвичному ракурсі, зокрема як особистість з універсальним складом мислення та багатьма талантами.
🔸Тетяна Мурашевич, завідувачка відділу інформаційно–бібліографічної та науково–методичної роботи Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича презентувала всім присутнім експозицію книжкової виставки та бібліографічний огляд літератури під гаслом «Жив, як учив!». Тетяна Дем’янівна розповіла про унікальні видання творів Г. Сковороди та його біографів, що зберігаються у книгозбірні.
🔹Про значення творчості поета для сучасної української літератури доповіла викладач Чернівецького фахового медичного коледжу Лілія Добродзій. Лілія Андріївна проаналізувала творчість сучасних письменників О. Забужко, О. Купріян, С. Андрухович і Л. Ушкалова, які намагаються переосмислити творчість філософа.
Цікавою й змістовною була також наступна частина конференції, на якій виступала студентська молодь.
🔸 Про ідею «сродної праці» у творах філософа розповів Антон Попаденко, студент філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
🔹 Студенти Чернівецького кооперативного фахового коледжу економіки і права Тетяна Клим і Дмитро Майданюк представили власну рецепцію на митця в сучасній інтерпретації.
🔸 Про аксіологічну спадщину українського «Сократа» в історичній ретроспективі проінформувала студентка Чернівецького медичного фахового коледжу Анастасія Антонюк.
🔹 Студенти Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну Анастасія Кушнір і Валерія Пирог презентували власні візії художнього новаторства та величі історичної постаті Григорія Савича.
🔸Владислав Артим, студент Чернівецького транспортного фахового коледжу, розповів про морально–етичні погляди мислителя та їх значення для виховання студентської молоді.
Завершилася конференція обговоренням доповідей і підведенням підсумків. Координатор проведення заходу, методист Ради директорів Микола Семенюк, подякував усім присутнім за активну участь у роботі конференції та побажав подальших звершень.