15 квітня викладачем хімії, біології та екології Боженою Буркут разом зі студентами І-ІІ курсів Чернівецького фахового коледжу технологій та дизайну зорганізовано та проведено студентську науково-пошукову конференцію до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. До участі у конференції була запрошена Галина Георгіївна Москалик, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Робота конференції була спрямована на формування екологічної свідомості та донесенні цієї світоглядної картини до інших людей. Це вкрай необхідно зробити, поки не виникло нових «Чорнобилів», поки ще можливо відвернути всеохоплюючу глобальну катастрофу.
Гість конференцї – Галина Георгіївна виступила з доповіддю на тему: «Біосферний радіаційний заповідник» та, зокрема, акцентувала увагу на важливих проблемах Чорнобильського заповідника – зони, де сталася глобальна екологічна катастрофа людства, яка не має минулого часу.
Тридцять п’ять років минуло з того часу, коли сталась страшна трагедія: аварія на Чорнобильській атомній електростанції. В результаті цієї аварії було викинуто в навколишнє середовище десятки тон радіоактивних речовин, що призвело і продовжує призводити до страшних незворотних екологічних наслідків. Актуальна ситуація на Чорнобильській АЕС засвідчує, що людство не лише не здатне убезпечити себе від нової катастрофи, але й не в змозі, бодай у довгостроковій перспективі, впоратися з її наслідками. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. З наслідками від аварії на ЧАЕС людству доведеться співіснувати ще довго. Але, не зважаючи на величезні масштаби такої екологічної катастрофи, викладачі та студенти разом спробували знайти відповіді на поточні найболючіші питання про проблеми, наслідки аварії, можливості щодо їх вирішення та існування в реаліях радіоактивної небезпеки надалі. Результати своїх досліджень студенти представили у наступних доповідях:
1. Чорнобиль: екологічні проблеми та наслідки (Фоглінська Віра, гр. 1-072).
2. Екологічні проблеми атомної енергетики (Гаєвська Ярослава, гр. 1-072).
3. Фактори ураження радіоактивних викидів (Гоменюк Віка, гр. 1-071).
4. Вплив радіації на організм людини (Фоглінська Любов, гр. 1-182А).
5. Харчування в умовах радіаційного забруднення (Волянська Галина, гр. 1-072).
Пам’ятаємо та шануємо тих, хто віддав своє життя заради нашого майбутнього!