Трагічні події, які відбулися на Майдані у серці України – Києві – взимку 2014 року, сколихнули людей усієї земної кулі. Українці об’єдналися, щоб боротися за краще життя своїх дітей, друзів, батьків. 90 днів і ночей… Тривожних, заплаканих і вимолених…Залишивши свої родини, тисячі людей стояли на вулицях, день і ніч, у морози заради одного – щоб домогтися свого, щоб їхній біль хтось почув. В один день тисячі простих українців стали солдатами свого народу. Звичайні мирні люди. Студенти, учні, інженери, водії, вчителі, колишні військові, безробітні. Протягом 18–20 лютого у Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну відбувся цикл тематичних заходів, присвячених цим подіям. А саме: години історичної пам’яті, політичні діалоги на теми: «Розстріляний майдан», «Пам’ятаємо героїв Небесної Сотні» (керівники: викладачі історії Галина Андросова та Ірина Добржанська). В основу заходів покладено документальні першоджерела, відеоматеріали, сучасні дослідження, спогади учасників подій на Майдані. В дослідницьких роботах, відеопрезентаціях студенти згадували найтрагічніші сторінки Революції Гідності: спроба тиснути на парламентську більшість закінчилась кривавим протистоянням, розповідали про наших земляків Героїв Небесної Сотні Василя Аксенина та Олександра Щербанюка, яких визнали почесними громадянами Чернівців і на їх честь названі вулиці у місті Чернівці. Серед кращих – дослідницькі роботи, відеопрезентації, продемонстровані студентами: Гакман Софією, Петрюк Андріаною (група 1–072); Бабучак Іриною, Белінською Ганною, Волощук Марією, Гнатюк Анастасією, Гуцану Анастасією, Костя Анастасією, Терице Юлією, Худою Дар’єю (група 1–182Б); Химерою Наталією, Чобану Олександрою і Крижановською Євою (група 2–182 Б); Губчак Аліною, Бордіянчук Аллою (група 2–071); Василенко Наталією, Вірстою Миколою, Кушнірюк Єлизаветою, Харабарою Владиславом (група 2–072), Патрушевою Каріною (група 2–182А).
З цікавістю молодь обговорювала відеофільм, відзнятий студентками групи 3сп-182 Карчею Юлією та Писанюк Наталією «Майдан очима студентів коледжу». Вони дійшли до висновку, що перемога Майдану 2014 року не є кінцевою точкою Революції Гідності. Революція не закінчилась, а щодня триває в серцях кожного з нас. Європейські цінності – це не географічна ознака, це ментальна особливість, це повага до законів, активна громадянська позиція, прагнення бути активним громадянином.
Сьогодні наш обов’язок – не тільки пам’ятати та вшановувати Героїв Небесної Сотні, але й добитися процвітання для нашої країни.
Хвилиною мовчання студенти вшанували всіх Янголів Небесної Сотні. Герої не вмирають. Вони у вічній нашій пам’яті.