Професія модельєра-конструктора вимагає глибоких фахових знань, багаторічної праці і невтомного пошуку нових ліній, тенденцій, стилів в моді.
Викладачі предметної (циклової) комісії моделювання та конструювання одягу акцентують виконання освітніх програм на дизайн-проектуванні та і створення високо-естетичного, ергономічного, конкуренто-спроможного одягу та інших виробів легкої промисловості.
Студенти під керівництвом досвідчених викладачів предметної (циклової) комісії моделювання та конструювання одягу, враховуючи нові тенденції моди, інновації в технології та конструкторському вирішенні моделей одягу, вчаться розробляти ескізи моделей одягу, проектувати конструкції різних видів крою та асортименту, розробляти конструкторську документацію; використовуючи різні методики конструювання, застосовуючи обчислювальну техніку і компʼютерну графіку, різні прийоми технічного моделювання, будувати і розраховувати конструкції виробів, перетворювати їх в обʼємну форму моделі, враховувати розподіл норм сировини на модель, вибирати оптимальні технологічні методи обробки виробів.
В своїй діяльності викладачі предметної (циклової) комісії широко застосовують: особистісно-орієнтовані методики навчання та виховання, індивідуалізації і диференціації навчального процесу; значну увагу приділяють розвитку творчого потенціалу студентів шляхом удосконалення якості курсового та дипломного проектування, розширення практичної значимості тем дипломних проектів і раціональної організації самостійної роботи студентів.
Всі отримані знання, вміння і навички студенти демонструють на щорічному показі дипломних і творчих робіт під назвою «Модний проект». Викладачі та студенти також є постійними учасниками Міжнародних конкурсів молодих дизайнерів моди: «Новий колорит» (м. Мукачево), «Паром» (м. Харків), «Печерські каштани» (м. Київ), «Тернопільські дні моди» та багато інших. Студентські роботи прикрашають виставкові зали Чернівецьких музеїв та художніх студій.