Практика студентів коледжу є невід’ємною складовою освітньо–професійної програми підготовки молодшого спеціаліста. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь за відповідною спеціальністю. В коледжі практичне навчання студентів реалізується через лабораторно-практичні заняття, навчальні та виробничі (технологічні) практики. Практична підготовка спрямована на те, щоб максимально пов’язати навчальний процес із реаліями розвитку сучасної економіки.
Метою практики є формування та розвиток у студентів професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретного виробництва, оволодіння сучасними методами, формами організації праці, знаряддями праці в галузі їх майбутньої спеціальності.
Практика студентів передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні потрібного достатнього обсягу практичних знань і умінь відповідно освітньо–кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Видами практики студентів коледжу залежно від конкретної спеціальності є: навчальна, виробнича (технологічна, переддипломна). Види та обсяг практик визначаються стандартами вищої освіти за спеціальностями освітньо–кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста і відображаються у навчальних планах.
Метою навчальної практики є ознайомлення студентів зі специфікою майбутнього фаху, отримання ними первинних професійних умінь і навичок, а також оволодіння відповідною робітничою професією, що відповідає фаху навчання. Навчальна практика може проводитися у навчальних кабінетах і лабораторіях, навчально–виробничих майстернях, а також в організаціях, на підприємствах відповідного профілю на основі договорів.
Метою виробничої (технологічної) практики є поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих студентами в процесі вивчення певного циклу теоретичних дисциплін, практичних навичок, ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з виробничим процесом і технологічним циклом виробництва, відпрацювання вмінь і навичок з робітничої професії та спеціальності, а також збір матеріалу для виконання курсових проектів (робіт), підвищення розряду робітничої професії, одержаної в період навчальної практики або придбання нової робітничої професії із передбачених навчальним планом.
Переддипломна практика студентів (як різновид виробничої практики) є завершальним етапом навчання і проводиться на випускному курсі з метою узагальнення і вдосконалення здобутих ними знань, практичних умінь та навичок, оволодіння професійним досвідом та готовності їх до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для дипломного проектування або складання державних екзаменів.
Зміст практик і послідовність їх проведення визначається наскрізною програмою, яка розробляється згідно з навчальним планом спеціальності відповідно до освітньо–професійної програми підготовки молодшого спеціаліста і затверджується директором коледжу.