18 Жовтня 2017
Відбулось засідання круглого столу

Процес набуття людиною професійних знань, умінь і навичок не переривається протягом усього життя. Він є багатоаспектним та різнобічним і потребує постійного пошуку прогресивних технологій навчання для розв’язання основного завдання сучасної вищої школи: підготовка компетентного, гнучкого, конкурентоспроможного фахівця, який здатний досягати мети в різних соціокультурних ситуаціях, що швидко змінюються, за рахунок володіння методами розв’язання різних видів професійних завдань. Успішно справлятись з такими завдання можливо за умови виконання студентами програми практики. Основною і найбільш показовою в системі практичного навчання є технологічна практика, мета якої є набуття студентами професійних умінь і навичок у поєднанні з закріпленням, розширенням і систематизацією знань отриманих в навчальному закладі, надбання практичного досвіду, розвитку професійного мислення і набуття навичок роботи в умовах конкретного трудового колективу.

Для обговорення теми «Технологічна практика як органічна складова професіоналізму» 17 жовтня у лекційній аудиторії коледжу за круглим столом зібрались викладачі та студенти. Із вступним словом до всіх присутніх звернулась Марія Біла, викладач фахових дисциплін, яка розповіла про реалізацію програми науково-методичного проекту «Творчість та інновації в системі професійної підготовки фахівців». «Сучасне суспільство все більше орієнтує освіту на вільний розвиток особистості, її високу культуру, творчу ініціативу, самостійність, конкурентоздатність, мобільність – що є складовими професіоналізму» – говорить Марія Миколаївна.

Далі до студентів звернулась Анна Молофій, голова предметної (циклової) комісії моделювання та конструювання одягу, яка презентувала проект «Практична підготовка як елемент формування професійних компетенцій студентів для успішного працевлаштування». Анна Іллівна ознайомила студентів з основними аспектами технологічної практики, а саме: мета і завдання практики, та звернула увагу на адаптацію майбутніх спеціалістів до потреб ринку праці, підвищення рівня професійної підготовки фахівців, отримання розряду та кваліфікації під час проходження технологічної практики.

Завідувач навчально-виробничої практики Ольга Довганюк ознайомила студентів з переліком баз практики. У своєму виступі вона розповіла про сучасні вимоги до баз практик, які повинні забезпечувати виконання у повному обсязі робочих програм практик, мати високий рівень техніки й технології, організації і культури праці; про порядок укладання угод на проходження практики. Також Ольга Григорівна звернула увагу студентів на вибір баз практик. Були представлені бази практики залежно від виду діяльності, форми власності, асортименту та географічного розташування, це такі як: підприємства серійного виготовлення одягу (ТДВ «Трембіта», ТОВ ВКФ «Балакком», Фірма «Поляріс», ПАТ «Фабрика «ПРУТ»), підприємства індивідуального виготовлення одягу (ТОВ «Danovna», Весільний салон «Lior», Дизайн-студія Наталі Таушер, Торгова марка Slanovskiy, Компанія «Р-текстиль»), ательє (ПП Плішка С.Г., ПП Тодеренчук М.О., ПП Бойчук В.В.) та інші.

Далі своїм досвідом проходження технологічної практики поділись студенти випускних курсів Юлія Чобан, Алла Власенко, Алла Варварич, Катерина Ончуленко, Оксана Кульминська, Алла Батрановська, які виступили з презентаціями перед студентами, для яких технологічна практика буде попереду.  Довідачі ділилися своїми враженнями про проходження практики та висловили побажання для успішного виконання програми технологічної практики. Виступи студентів завершила Алла Аврам, яка розповіла про фестиваль моди, який вона відвідала «Kyiv Fashion 2017» – єдиний професійний форум індустрії моди в Україні, що об’єднав повний спектр спеціалізованих виставок легкої і текстильної промисловості

На завершення засідання круглого столу Лілія Навольська, заступник директора з навчальної роботи, підвела підсумки роботи і зазначила, що практична підготовка студентів коледжу є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня та відіграє важливу роль в адаптації студентів до сучасних вимог ринку праці. А технологічна практика – це частина професійної кар’єри майбутнього фахівця в галузі легкої промисловості, оскільки досить часто ця база практики стає першим місцем роботи наших випускників.

DSC_0006 DSC_0013 DSC_0015 DSC_0016 DSC_0025 DSC_0026 DSC_0033 DSC_0037 DSC_0045 DSC_0046 DSC_0047 DSC_0058 DSC_0064 DSC_0066 DSC_0067 DSC_0071 DSC_0075 DSC_0078 DSC_0083 DSC_0085 DSC_0087 DSC_0092 DSC_0096 DSC_0099 DSC_0105 DSC_0107


Тематичні теги:
Copyright © 2016
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ КОЛЕДЖ ДИЗАЙНУ ТА ЕКОНОМІКИ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38