29 Листопада 2016
Голод 1932-1933 років в Україні: очима істориків, мовою документів

Викладачами предметної (циклової) комісії соціально-гуманітарних дисциплін Чернівецького коледжу дизайну та економіки 28 листопада проведено ряд заходів в рамках авторського проекту «Голод 1932-1933 років в Україні: очима істориків, мовою документів» (керівник – викладач-методист Г. Д. Андросова).

Метою проведення заходів є поглиблення знань молодого покоління про трагічні сторінки вітчизняної історії, пов’язані з Голодомором 1932-1933 р.р., формування уміння працювати з документальними матеріалами, виховання почуття патріотизму та співчуття до жертв Голодомору. Так, в групах першого курсу Галина Денисівна провела години історичної пам’яті, на яких студенти презентували свої доповіді та творчі роботи, а також вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання. Студентська молодь у своїх виступах намагалась донести не тільки новітню інформацію про трагедію українського народу, але й формувала думку про те, що лише існування міцного громадянського суспільства унеможливить повторення подібної трагедії в майбутньому. Студенти Гросул К. (група 1-182А), Іліка О., Хабуля Д., Якимишин С. (група 1-072) продемонстрували відмінне вміння працювати з історичними джерелами та документальними матеріалами. Присутні занурились в атмосферу трагічного минулого, переглянувши архівні фото та уривки з документальних фільмів «Біле по чорному» та «Німа правда. Свідчення загублені в стерні», фотодокументальну виставку експонатів Київського інституту Національної пам’яті «Хресна дорога України». Змістовні доповіді та реферати на основі досліджень Дж. Мейса, Р. Конквеста, С. Кульчицького підготовлені першокурсниками Григоряк А., Катаранчук К., Бондаренко В. (група 1-182А) сприяли формуванню у молоді наукового світогляду та об’єктивному підходу до історичних подій та явищ.

Викладач навчальної дисципліни «Історія України» Ярослава Петрівна Шеремета провела годину спілкування «Запалимо свічку…». Перед студентами І курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» виступив запрошений гість – людина, яка половину свого життя присвятила вивченню голодних років в Україні, автор численних статей та монографій, доктор історичних наук, професор кафедри історії України ЧНУ імені Юрія Федьковича ‒ Брицький Петро Павлович. Професор розповів студентам про причини голоду, заходи здійснювані радянською владою з метою планомірного знищення українського селянства, повідомив про страхітливі наслідки геноциду. За його особистими підрахунками жертвами стали біля 8 млн. українських селян. Цікаво, що під час розповіді професор цитував офіційні документи, які були віднайдені в архівах ним самим. Спілкувались про необхідність збереження історичної пам’яті, адже ніхто не повинен забувати такі трагічні сторінки в історії нашого народу. У свою чергу студенти підготували власні доповіді, в яких представили спогади своїх родичів з історії голоду 1946-1947 рр. Як підсумок заходу відбулось жваве обговорення питань, які виникли в студентів.

no images were found


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38