15 Червня 2017
Відбулася Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних рад директорів

15 червня відбулася Всеукраїнська нарада Спілки голів обласних Рад директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації України. Участь у заході взяли: директор коледжу Алла Гапей, заступник директора з навчальної роботи Лілія Навольська, помічник директора Микола Пекарський, методист Ради директорів Микола Семенюк.

На поважне зібрання були запрошені: заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець, народний депутат України Олександр Марченко, директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров, директор Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, голова Спілки обласних рад директорів вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації України Анатолій Похресник, завідувач сектору координації діяльності вищих навчальних закладів та науки Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, завідувач сектору наукового та навчально-методичного забезпечення модернізації змісту підготовки молодших спеціалістів відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту професійної освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Людмила Котоловець, голови обласних рад директорів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації та керівники коледжів і технікумів Чернівецької області.

Розпочав роботу наради заступник голови Чернівецької облдержадміністрації Ігор Богатирець, який привітав поважне зібрання на гостинній Буковинській землі. Ігор Миколайович побажав учасникам наради, щоб ті напрацювання та серйозні речі, про які говоритиметься, були підтримані і мали реальне продовження.
Директор Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації Оксана Палійчук у своєму вступному слові зазначила, що «вищі навчальні заклади І–ІІ рівнів акредитації більш ніж підтвердили необхідність власного існування, тому середня ланка вищої освіти має бути збережена та повинна і надалі функціонувати».
Олег Шаров, директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, розповів усім присутнім про особливості концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки за освітньо–кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Основним меседжем концепції, на думку Олега Ігоровича, є переосмислення діяльності коледжів, технікумів і прирівняних до них училищ у системі освіти України, й обрання шляху для подальшого розвитку з урахуванням власного бачення та національного законодавства.
Далі до слова був запрошений народний депутат України, голова Ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації» Олександр Марченко. Олександр Олександрович зауважив, що фінансування коледжів, технікумів повинно і надалі здійснюватися з державного бюджету, адже при переведенні їх фінансування на місцеві бюджети призведе до повного знищення надзвичайно важливої для нашої держави середньої ланки вищої освіти. Обговорювалися й інші питання життєдіяльності вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації.
Продовжив роботу наради Анатолій Похресник, голова Спілки обласних рад директорів вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації України, який проінформував її учасників про підсумки проведення Всеукраїнських олімпіад та конкурсів, та висловив пропозиції щодо планування роботи Спілки на 2017/2018 навчальний рік.
Про особливості організації вступної кампанії 2017 року та основні завдання вищих навчальних закладів щодо забезпечення її проведення розповів Олег Шаров.
На завершення голова Спілки обласних рад директорів ВНЗ I–II р. а. України Анатолій Похресник запропонував текст звернення Всеукраїнської наради Спілки голів обласних рад директорів на ім’я голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр–міністра України Гройсмана В.Б., Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, заступника голови Комітету з питань науки і освіти Співаковського О.В. У зверненні йдеться про те, що при прийняті Закону України «Про освіту» для коледжів і технікумів має бути передбачено «окремий складник системи освіти – «вища професійна освіта», який регулюватиметься спеціальним законом. Текст звернення підтриманий одноголосно.

no images were found

 


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38