7 Лютого 2017
Студенти відвідали персональну виставку скульптора Володимира Гамаля

7 лютого 2017 року студенти першого курсу разом з викладачем філософії Миколою Степановичем Семенюком відвідали п’яту персональну виставку буковинського митця, лауреата літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича Володимира Ілліча Гамаля. На даній виставці, приуроченій до 50–річчя творчої діяльності, представлені 130 вибраних робіт, які репрезентують кращі досягнення буковинського образотворчого мистецтва в галузі скульптури кінця ХХ – ХХІ століть, зокрема графіка, кругла скульптура, рельєфи, роботи малої пластики тощо.

У Чернівецькому обласному художньому музеї на студентів чекала приємна несподіванка, адже сам автор прийшов, щоб особисто розповісти молодому поколінню про те як з’являються ідеї майбутніх робіт та процес їх перетворення зі звичайного матеріалу (глини, дерева, металу, каменю) у витвори мистецтва. Особливість творчої манери Володимира Ілліча – це розкутість думки і форми, які відображають цілісне сприйняття циклічного колообігу життя людини з виразним баченням Всесвіту через призму національних традицій, символів та метаморфічного сприйняття простору.
Після надзвичайно цікавого спілкування Микола Степанович Семенюк та студенти на згадку про приємну зустріч подарували чернівецькому митцю книгу «Гетьмани України–Русі», адже Володимир Ілліч не лише досліджує своє генеалогічне дерево, але й жартуючи розповідає, що ймовірно має родинні зв’язки з отаманом Василем Гамалією про якого писав Т. Г. Шевченко. Цікаво, що в даній книзі в описі про гетьмана Івана Брюховецького згадується і лубенський полковник Г. Гамалія, можливо ще один представник давнього українського роду Гамалів.
На завершення зустрічі завідувач науково–освітнього відділу Чернівецького художнього музею Лариса Миколаївна Курущак запропонувала присутнім студентам взяти участь у музейному квесті. У цікавій і пізнавальній студентській грі–пошуку змагалися Катерина Глинська, Валерія Зеленько, Антоніна Паламарюк, Юлія Паучек і Валентина Симко. Студентки не лише змогли проявити власні творчі здібності, але й продемонстрували свою ерудованість та отримали чимало позитивних емоцій.

no images were found


Тематичні теги:
Copyright © 2016 - 2021
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
+ 38 (0372) 57-34-09, 57-35-28, 52-47-51, 52-73-00 collegeofdesign.cv@gmail.com
Приймальна комісія ЧКДЕ + 38 (0372) 52-57-38