З початку 2016/2017 навчального року в Чернівецькому коледжі дизайну та економіки на базі предметної (циклової) комісії загальнотехнічних дисциплін та технологій стартував науково-методичний проект «Творчість та інновації в системі професійної підготовки фахівців», започаткований викладачем-методистом Марією Миколаївною Білою.
Проект, який пропонує Марія Миколаївна, є одним з напрямів реалізації Концепції освітньої діяльності, крім професійної підготовки на високому фаховому рівні, повинен забезпечити для осіб, які навчаються, формування ключових компетентностей, що є необхідною умовою багатогранного розвитку особистості, в тому числі – формування вміння навчатися із високим рівнем самостійності, критичне мислення, творчий підхід, ініціативність, здатність вирішувати проблеми, вміння оцінювати ризики, рішучість і конструктивне управління тощо.
Проект передбачає залучення студентської молоді до участі у конференціях, семінарах, відкритих захистах студентських творчих робіт, творчих звітах.
В рамках реалізації цього проекту 8 лютого 2017 року відбувся науково-практичний семінар на тему: «Новому тисячоліттю – традиції та нові матеріали і технології», мета якого – ознайомлення з високими технологіями у сучасній моді, використання нанотехнологій у виготовленні матеріалів для одягу. Участь в семінарі взяли Марія Біла – викладач матеріалознавства, Ольга Віхрова – викладач технології виробів та устаткування, Оксана Куса – викладач основ стандартизації виробів, Ірина Власова – викладач рисунку і живопису.
Програма семінару передбачала виступи студентів третього курсу спеціальності «Моделювання та конструювання промислових виробів»: Алли Аврам («Kyiv Fashion-2016». «Інновації «Легпром 2016» на службі вітчизняного виробника»), Алли Власенко («Модні тенденції в асортименті шкільної форми сезону 2016-2017»), Юлії Семанишин («Тенденції дитячої моди 2017: матеріали, кольорова гама, силует»), Марії Дирди («Тенденції моди сезону 2016-2017 в асортиментній групі костюмів жіночих ділових»), Альони Томах («Використання нанотехнологій для виготовлення побутового одягу»), Ліліани Климпуш («Використання нанотехнологій для виготовлення текстильних матеріалів для виробничого одягу»).
Особливу зацікавленість викликали доповіді студентів про нові імена в індустрії моди, інновації в сировинній галузі текстильної промисловості та використання нановолокон у виготовленні побутового та промислового одягу: Кароліни Кучірки («Нові різновиди одягу»), Анни-Марії Кожокар («Нові імена: Український дизайнер Іван Фролов»), Юлії Чобан («Ікона стилю: Габріель Шанель – легенда моди ХХ століття»).
Загалом, захід вийшов цікавим та пізнавальним.