“Екологічна небезпека, якщо вона стає реальною, – сильніша за війну, бо вбиває поступово, з прицілом на багато поколінь”. А. Мелуа, А. Яшин
20 квітня студенти І курсу Чернівецького коледжу дизайну та економіки керуючись гаслом «Збережемо красу Землі для наших нащадків», перегорнули сторінки науково-практичного альманаху «Екологічний стан навколоземного космічного простору та довкілля».
Його зміст присвячувався Всесвітньому дню авіації і космонавтики (Міжнародному дню польоту людини в космос), Українському Дню навколишнього середовища (Дню довкілля), Всесвітньому дню Матері-Землі (Міжнародному дню Землі), які відзначають відповідно 12, 15 та 22 квітня. Мета цього заходу полягала у тому, аби показати зв'язок екологічних законів з процесами, що відбуваються під дією антропогенного впливу, задля сприяння активізації пізнавальної діяльності студентів, розвитку творчих та екологічних компетентностей, усвідомленню єдності природи, розвитку естетичних смаків. Науково-практичний альманах підготовано студентами-учасниками, головою та викладачами предметної (циклової) комісії природничо-математичних дисциплін: Буркут Б.Д., Юрценюк Н.С., Ілінюк А.В. Ведучими дійства були студентки групи 1-182 Б Ангеліна Пилип’юк та Анна Шупеня. Учасники розкрили актуальні екологічні питання у своїх доповідях з ілюстративним мультимедійним супроводом. Зокрема, студентки Троцюк А. та Тодеренчук А. (група 1-071) під керівництвом викладача екології Буркут Б.Д. підготували теми: «Деградація довкілля» та «Самопочуття людини під впливом метеорологічних факторів». Студентки Ткачук А. та Кусяк Л. (група 1-182А), Глодьянова С. (група 1-071) під керівництвом викладача астрономії Юрценюк Н.С. підготували теми: «Штучні супутники Землі та проблеми «космічного сміття»», «Озонові діри», «Моніторинг навколоземного космічного простору». Захід відбувся у цікавій і творчій атмосфері; має практичне і важливе значення в житті. Відомо, що антропогенні дії на навколоземний космічний простір вивчені до теперішнього часу далеко не повністю, а ступінь їх небезпеки з точки зору впливу на біосферу і можливі зміни характеристик навколоземного космічного середовища істотно різні. Знаймо, що музику моря, дощу, гімн лісів, шелест хлібів подарувала нам природа. У цій красі вінцем творіння природи стала людина – мудра, розумна, сильна та чуйна. І саме від кожного з нас буде залежати чи буде існувати ця краса в майбутньому, чи буде існувати планета Земля і люди на ній.